Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 3.2 °C

Sigma si vítězstvím zajistila 4. místo v HET lize

26.5.2018

Autor: Jakub Vykydal

V posledním kole HET ligy Sigma přivítala na Andrově stadionu Mladou Boleslav. Sigma měla dobrý úvod zápasu, ale postupem času si Mladá Boleslav vytvořila územní převahu. V druhé polovině prvního poločasu se Sigma postupně dostávala zpátky do zápasu a ovoce to přineslo ve 33. minutě, když se prosadil Jakub Plšek a Sigma se dostala do vedení 1:0. Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácí Sigmě, která v 52. minutě navýšila skóre na 2:0, autorem gólu byl Šimon Falta. V 62. minutě byl vyloučen obránce Radakovič a Mladá Boleslav zahrávala pokutový kop, který střídající Lukáš Magera neproměnil. Sigma i v deseti ještě dokázala vstřelit třetí branku, když se v 81. minutě po druhé v zápasu prosadil Jakub Plšek a uzavřel tak stav utkání na konečných 3:0. Jelikož se v posledním kole HET ligy prosadil vítězně Jablonec a Sparta pouze remizovala na hřišti Bohemians, Sigma si vybojovala 4. místo v HET lize 2017/2018.

Sigma nastoupila se dvěma změnami oproti zápasu na Spartě, když se v bráně objevil Michal Reichl a místo vykartovaného kapitána Vepřeka nastoupil na kraj obrany Martin Sladký. Domácí Sigma vstoupila do zápasu aktivněji, ale ani z několika slibných akcí nedokázala otevřít skóre zápasu. I přes úvodní aktivitu domácích se do první, vážnější příležitosti dostali hosté. V 5. minutě se zčistajasna objevil před bránou útočník Mareš, který dostal přízemní centr z pravé strany, ale jeho střelu naštěstí zblokoval Martin Sladký a míč tak domácí bránu minul. Další šance zápasu přišla opět ze strany hostů, když se ve 28. minutě pokoušel prosadit Matějovský, ale jeho střela zpoza vápna se mezi tři tyče nevlezla.

Ve 30. minutě přišla první obrovská šance Sigmy, když se do souboje ve vápně s jedním z obránců dostal Řezníček, který se snažil vystřelit, ale byl dobře blokován, tak si míč vzasekl a zpáteční přihrávkou našel na hranici vápna Faltu, který však v dobré příležitosti selhal a hostující bránu přestřelil. Sigma se přece jen ujala vedení, když ve 33. minutě vystřelil zpoza vápna Plšek a i přesto, že si hostující brankář Poláček na míč sáhl, tak vstřelení branky nejlepšího střelce Sigmy v končící sezóně Jakuba Plška nezabránil.

Druhý poločas Sigma začala opět aktivně a na druhý gól zápasu nečekala dlouho. V 52. minutě přišla druhá důležitá střela zpoza vápna, tentokrát byl autorem střely Šimon Falta, a domácí se mohli radovat z dvougólového náskoku. Okolo 60. minuty se odehrálo několik důležitých situací. Vše začalo u hostujícího Konatého, který na pravé straně nasadil Hálovi jesličky a individuální akcí se dostal až do vápna, kde jeho první rána byla sražena a druhý pokus Konatého zablokoval obětavým zákrokem obránce Radakovič, který tak zabránil ke vstřelení gólu. Bohužel pro domácí však cestě míče do brány zabránil rukou, a za tento zákrok byl vyloučen, a tak, jako v minulém týdnu na Spartě, musela Sigma dohrávat zápas v deseti mužích. Na následnou penaltu se postavil střídající Magera, ale pokutový kop v 62. minutě neproměnil, protože domácí brankář Reichl vytasil výborný zákrok a přízemní střelu k pravé tyči vytěsnil, následná dorážka už šla jen nad branku domácího hrdiny Reichla. Sigma i v deseti mužích vstřelila třetí gól v zápasu, když v 81. minutě, po chybě hostující obrany, vybojoval míč střídající Moulis, a ve vápně předložil míč Plškovi - ten už měl situaci jednoduchou, míč doklepl do poloprázdné brány a uzavřel tak stav utkání na konečných 3:0.

SK Sigma Olomouc 3 : 0 FK Mladá Boleslav

Branky: 33. Plšek, 52. Falta, 81. Plšek
Rozhodčí: Houdek – Kříž, Pospíšil
ŽK: Matějovský, Jánoš
ČK: Radakovič
Diváků: 5105

Sestava SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Radaković, Jemelka, Hála – Zahradníček (71. Moulis), Houska, Plšek Kalvach, Falta (84. Manzia) – Řezníček (65. Surzyn). Trenér: Jílek.

Sestava FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Hubínek (66. Valenta), Jánoš – Konaté, Matějovský, Ladra – Mareš (57. Magera). Trenér: Weber.