Pátek 24. listopadu 2017, venku je 4.8 °C

Svátek má Emílie

Sigma představila proti Trnavě posily Linharta s Polomem

28.6.2017 aktualizováno 29.6.2017 05:42

Fotbalisté SK Sigma Olomouc odehráli v Rakvicích u Břeclavi třetí přípravný duel na sezónu. V Rakvicích proti Trnavě Hanáci představili dvě nové posily, útočníka ze Slavie Zdeňka Linharta a obránce Romana Poloma, který naposledy působil v Hradci Králové. Oba přicházejí do Olomouce na roční hostování s opcí. Přípravný zápas Olomouc prohrála 1:3.

Zdeněk Linhart si na tréninku ve Slatinicích snaží pokrýt míč před Šimonem Faltou. Zdeněk Linhart si na tréninku ve Slatinicích snaží pokrýt míč před Šimonem Faltou. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma nastoupila do utkání se Spartakem Trnava s oběma posilami Linhartem i Polomem. "Oba hráči k nám přicházejí na roční hostování s opcí. V případě Romana Poloma zbývá jen podepsat smlouvy, u Zdeňka Linharta doladíme detaily v příštím týdnu,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc.
Zdeněk Linhart je odchovanec Českých Budějovic, odkud ho po podzimu 2015 koupila pražská Slavia. Za tu ale žádný zápas v nejvyšší soutěži neodehrál a postupně hostoval v Táborsku, Bohemians 1905 a Příbrami. Je pravidelným mládežnickým reprezentantem.
Roman Polom je rodákem ze Sokolova, odkud odešel do mládeže pražské Sparty. Nejvyšší soutěž hrál za Spartu Praha, Duklu Praha a Hradec Králové.
V prvním poločase hrála Sigma v této sestavě: Reichl - Sladký, Škerle, Štěrba, Vepřek - Hála, Javorek, Kalvach, Ambrozek, Falta - Linhart.
Do vedení šli v 17. minutě hosté, když se po centru ze strany prosadil nekrytý gruzínský legionář ve službách Bílých Andělů Čanturišvili. První poločas vyhráli Slováci 1:0.
"V prvním poločase jsme, myslím si, nenaplnili vůbec nic z toho, co jsme chtěli. Jedna věc je to, že hraje nějaká sestava, že něco zkoušíme, že tam nejsou hráči, kteří mají nějakou součinnost, ale druhá věc je, co jsme do toho schopni dát. A chyběl tam pohyb, agresivita, aktivita, obrovsky. Beru v potaz, že máme něco za sebou a jsme v tom prvním bloku, kdy je víc kondice, ale hlavně ten první poločas tam bylo strašně málo nasazení a odhodlání," řekl pro www.sigmafotbal.cz trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

Ve druhém poločase předvedl efektivní zakončení Romero

Do druhé půle nastoupila nová jedenáctka ve složení: Buchta - Jemelka, Polom, Radakovič, Zahradníček, Plšek, Javorek, Antl, Manzia, Buchvaldek, Romera. Z prvního poločasu tak zůstal jen zkoušený halv Javorek.
Sigma začala aktivně, dobré možnosti měli Manzia s Buchvaldkem a v 64. minutě překvapil brankáře Miloše Buchtu odkopem z vlastní poloviny hřiště Tóth, když míč nabral silný vítr a po špatném odhadu skončil v brance.
Hanáci snížili v 75. minutě. Další testovaný fotbalista, Venezuelan Romero si efektně připravil centr ze strany a překonal Vantrubu. Olomoucký tým byl pak blízko vyrovnání, ale obrovský závar před trnavskou brankou nedokázal využít ke skórování a Spartak v závěru Yaem rozhodl.
"Druhý poločas byl výrazně lepší, tam jsme i byli lepším týmem. Nicméně tolik brankových příležitostí jsme si nevypracovali a soupeři jsme tím druhým laciným gólem nabídli vedení o dvě branky a už to bylo těžší. Určitě si myslím, že to je zápas k zamyšlení,“ doplnil k druhé části utkání Jílek.
V sobotu hostí SK Sigma Olomouc od 10:15 ve Slatinicích Pardubice.

SK Sigma Olomouc - SK Spartak Trnava 1:3 (0:1)

Branky: 75. Romera - 17. Čanturišvili, 64. Tóth, 89. Yao.
Sestavy:
Sigma 1. poločas: Reichl - Sladký, Škerle, Štěrba, Vepřek - Hála, Javorek, Kalvach, Ambrozek, Falta - Linhart.
Sigma 2. poločas: Buchta - Jemelka, Polom, Radakovič, Antl - Zahradníček, Plšek, Javorek, Buchvaldek, Romero - Manzia. Trenér: Václav Jílek.