Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.5 °C

Sigma po třinácti letech zabodovala v Jablonci

14.4.2018

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dokázali poprvé od roku 2005 dovést body z Jablonce. Ve 24. kole HET ligy zopakovaly týmy výsledek z podzimu z Olomouce, když skončil duel 0:0. Sigma přežila v první půli několik tutovek Jablonce, skvěle chytal Buchta. V závěru dohrávala bez vyloučeného Texla a bez trenéra Jílka, jenž byl za protesty vykázán sudími na tribuny. Hanáci udrželi bod náskoku před Jabloncem a stále jsou na třetí příčce HET ligy.

Sigma Olomouc remizovala ve 24. kole HET ligy v Jablonci 0:0. Sigma Olomouc remizovala ve 24. kole HET ligy v Jablonci 0:0. Foto: www.sigmafotbal.cz

Trenéři Sigmy postavili do základní sestavy uzdraveného Vepřka a na hrot Plška, jen na lavičce začali Sladký s Řezníčkem. Domácím chyběl tvůrce hry Trávník, kterého nahradil Považanec.
První poločas vyšel lépe Jablonci a Sigma jen díky výbornému Buchtovi držela nulu.
Poradil si se dvěma velkými šancemi Chramosty. Po gólu volala hlavně ta v závěru poločasu, kdy běžel jablonecký forvard sám na brankáře Sigmy a ten mu parádním zákrokem doslova sebral gól. Hanáci přežili i možnosti Doležala s Holešem. Sigma se kromě jednoho nebezpečného centru v první půli směrem dopředu moc neprosadila.

Ve druhé půli hosté srovnali hru, domácí už nepouštěli do příležitostí a sami začali vystrkovat růžky. Velmi dobrou možnost nabídl Plškovi Texl, olomouckého útočníka předběhl před brankou vracející se Lischka.
Dobrou možnost měl po rohu Kalvach, jeho střela z hranice vápna mířila těsně vedle, Texl litoval, že do střely špičkou kopačky nesáhl. Závěr ovlivnila situaci z rohového kopu Sigmy. Hrubý netrefil míč, ale Hálovu hlavu. Olomoucký bek byl několikrát ošetřován a právě při jeho absenci měl Jablonec brejk, při kterém fauloval Hanouska Texl a sudí Orel jej bez napomenutí vyloučil. Trenér Sigmy Václav Jílek zřejmě reklamoval pozici Vepřka, který mohl ještě zabránit Hanouskovi v cestě k brance, ale rozhodčí nechtěli diskutovat a olomouckého trenéra navíc vykázali na tribunu.
V závěru ještě vytáhl skvělý zákrok proti Kubistovi Buchta. Sigma remizovala v Jablonci 0:0 a získala důležitý bod v boji o pohárovou Evropu.
"Po průběhu utkání bod brát musíme. Jablonec neměl takovou převahu v poli, ale před brankou byl nebezpečnější, měl ke gólu blíže hlavně v prvním poločasu. Ve druhém jsme se v poli zlepšili, ale bohužel zase jen po šestnáctku. Pak místo přímočarosti do vápna jsme to zase zbytečně obehrávali a nešli do koncovky," řekl po utkání pro ČT SPORT Václav Jílek.
V dalším kole hostí Hanáci na domácím hřišti v sobotu od 15:00 Baník Ostrava.

FK Jablonec0:0SK Sigma Olomouc
Rozhodčí:Orel - Kotík, Dresler
ŽK:Považanec, V. Kubista - Jemelka
ČK:87. Texl
Diváků:3 115.
Sestava FK Jablonec:Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Masopust (86. Diviš), V. Kubista, Považanec, Jovovič (46. Hanousek) - Chramosta, Doležal. Trenér: Rada.
Sestava SK Sigma Olomouc:Buchta - Hála (89. Sladký), Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (79. Moulis), Houska, Kalvach, Texl, Falta (69. Manzia) - Plšek. Trenér: Jílek.