Pátek 24. listopadu 2017, venku je 4.8 °C

Svátek má Emílie

Sigma otočila přípravný zápas s Pardubicemi

2.7.2017

Fotbalisté Sigma Olomouc odehráli ve Slatinicích čtvrtý přípravný zápas na sezonu v HET lize. V utkání s druholigovými Pardubicemi prohrávali po poločase 0:1, ve druhé části dokázali Hanáci góly Zahradníčka a Kalvacha zápas otočit.

SK Sigma Olomouc porazil v přípravě Pardubice 2:1. Branky Hanáků dali Zahradníček a Kalvach. SK Sigma Olomouc porazil v přípravě Pardubice 2:1. Branky Hanáků dali Zahradníček a Kalvach. Foto: www.sigmafotbal.cz

Trenérům v tomto přípravné utkání chyběli David Houska, Pavel Moulis, Jiří Texl, Michal Obročník, Martin Hála a Antonio Romero. Scházeli i rekonvalescenti Štěpán Spurný s Václavem Vašíčkem a také reprezentant Tomáš Chorý, který má do pondělí dovolenou.
V prvním poločase Sigma tlačila soupeře, ale posila v útoku Zdeněk Linhart, ani Bidje Manzia či Jakub Plšek se nedokázali střelecky prosadit, a tak přišel pardubický trest. Volný Řezníček potrestal nedůslednou defenzívu Sigmy a hosté šli do vedení.
"Ještě to bylo takové syrové. Je tam pořád hodně nepřesností, hra nemá takový spád, jaký bychom si představovali. Soupeř byl podle předpokladu houževnatý, poměrně kvalitní, prověřil nás dozadu. Na druhou stranu my jsme neproměnili moc vyložených šancí, což je ta naše stará bolest. V první poločase bych si představoval, že mužstvo, když prohrává, tak dá nějaký signál, emoce, že takto hrát nechce a  chce výsledek otočit, řekl po utkání kouč Hanáků Václav Jílek.
Ve druhém poločase pokračovala Olomouc v nátlakové hře a vytvářela si další šance. Připravoval je agilní Václav Jemelka, jeho pobídky ale nevyužil Zdeněk Linhart ani Jakub Plšek. Domácí vyrovnali v 64. minutě, když pokutový kop proměnil Tomáš Zahradníček.
 V závěru se Hanáci dočkali zaslouženě vítězné branky. Ambrozek skvostným míče za obranu vyslal do tutovky Sladkého. Brankář ještě vyběhl včas a gólu zabránil, ovšem balon vyrazil jen ke Kalvachovi, který nadvakrát míč dorazil.
"Je vidět, že bez některých hráčů nám tam chybí herní kvalita a někteří si ještě musí na určité věci zvykat. Druhý poločas se mi už líbil více, byť tam zakončení ještě nebylo kolikrát ideální," dodal Jílek.
Jak viděl olomoucký trenér výkony obou čerstvých posil?
"Pro Poloma to není jednoduché, půl roku nehrál. Je vidět, že umí založit útok, rezervy má trochu v pohybu, lokomoci, rychlosti. Na to ho musíme do ligy připravit, tam útočníci čekat nebudou," zhodnotil defenzivní posilu trenér Olomouce.
"Linhart je jiná typologie útočníka, je to silový hráč, který umí uhrát míče nahoře, zároveň umí zakončit, je to i hráč do náběhu, je rychlostní. Musíme zapracovat na technice, aby udržel míče pro spoluhráče. Byl zase o dost lepší než ve středu, kdy měl nohy v medu, ale pořád jsou ta očekávání vyšší, do určitých fází zápasů i typů utkání by nám tento typ hráče každopádně měl pomoci," řekl ke druhé posile Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 2:1 (0:1)

Branky: 64. (pen.) Zahradníček, 79. Kalvach – 25. Řezníček. Rozhodčí: Machálek – Dobrovolný, Polák. Diváci: 280.

SK Sigma: Buchta – Štěrba (46. Sladký), Škerle, Polom, Vepřek (46. Jemelka) – Manzia (46. Zahradníček), Plšek (70. Antl), Kalvach (46. Radaković), Buchvaldek (76. Kalvach), Falta (57. Ambrozek) – Linhart (Manzia). Trenér Václav Jílek.