Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav, venku je 17.8 °C

Sigma odvetu nezvládla, pohár hrát nebude

12.5.2024

Přejít do finále skupiny o Evropu se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepovedlo. Po prohře 1:3 v Hradci Králové uhráli s Východočechy stejný výsledek i v domácí odvetě.

Sigma musela dotahovat z prvního utkání dvoubrankovou ztrátu. A v úvodu byla aktivní. Jenže dvě nadějné akce gólem neskončily. Zorvan trefil jenom střed branky, pak Pokorný přestřelil. Neuspěl ani Uriča ve 20. minutě, trefil jen připraveného brankáře Zadražila. O ztrátu náskoku se Východočeši v prvním poločase bát nemuseli. Hrál vyrovnaný fotbal. Ve 43. minutě šli hosté do vedení. Vašulín si po zpracování navedl míč do střelecké pozice, využil laxního bránění Pokorného a překonal brankáře Stoppena. A když první poločas uzavřel parádní střelou zpoza vápna Pilař, vypadalo to pro domácí zle. Začátek druhého poločasu byl v režii olomouckého celku. Po pěti minutách Beneš zakončoval po rohovém kopu, jeho pokus brankář Zadražil vyrazil. O pět minut později si došel pro faul Langer a přímý kop využil Lukáš Juliš. Jenže snižující trefa zároveň hru výrazně uklidnila a hosté bez problémů drželi těsné vedení. V 70. minutě pak přidal třetí branku hostů po přímém kopu hlavou zcela volný Kučera. O postupu tak již bylo jasno.

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 1:3 (0:2)

Branky: 57. Juliš - 43. Vašulín, 45+1 Pilař, 70. Kučera. Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Kubr. Diváci: 3619.

SK Sigma: Stoppen – Chvátal, Pokorný, Beneš, Matys –Uriča (46. L. Juliš), Breite, J. Spáčil (63. Muritala), Zorvan (46. Langer), Šíp – Zifčák (79. Singhateh). Trenér Jiří Saňák.

Hr. Králové: Zadražil – K. Spáčil, Kodeš, Klíma – Horák, Dancák, Kučera, Harazim (27. Čmelík) – Pilař (75. Krejčí), P. Juliš (63. Pudhorocký) – Vašulín (75. Koubek). Trenér David Horejš.

2K Consulting s.r.o.

Katalog firem » Služby » Advokáti

Jsme auditní, poradenská a konzultační společnost poskytující služby v oblasti kybernetické bezpečnosti, whistleblowingu, GDPR, spisové služby a archivnictví, BOZP, PO, ochrany měkkých cíl...