Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 11.4 °C

Sigma na úvod přípravy přehrála ve Slatinicích Liptovský Mikuláš

23.6.2018

Fotbalistům SK Sigma Olomouc začala v pondělí příprava na další sezónu. A už dnes odehráli první zápas, jeden z osmi, který by měl Hanáky nachystat na těžký úvod Fortuna ligy a také třetí předkolo Evropské ligy. To bude hrát tým Václava Jílka už v srpnu. Ve Slatinicích změřili Sigmáci síly s druholigovým slovenským týmem z Liptovského Mikuláše a vyhráli díky dvěma pěkným trefám Jakuba Plška a jedné Bidje Manzii 3:1.

Poslední zápas? Odchod Uroše Radakoviče do Sparty je na spadnutí. Ve Slatinicích hrál za Sigmu proti Liptovskému Mikuláši možná poslední utkání. Poslední zápas? Odchod Uroše Radakoviče do Sparty je na spadnutí. Ve Slatinicích hrál za Sigmu proti Liptovskému Mikuláši možná poslední utkání. Foto: Radek Heloňa

Trenéři Jílek s Onofrejem nepostavili do prvního přípravného utkání Jemelku se Zlatohlávkem, kteří měli kvůli reprezentačním povinnostem ještě prodlouženou dovolenou. Proti druholigovému slovenskému soupeři postavili trenéři dvě jedenáctky.
Ta první hrála asi lepší poločas, byť dala o jednu branku méně, ale zase neinkasovala. Miloš Buchta neměl moc práce. Naopak na druhé straně musel brankář Liptáků lovit míč ze sítě už v 7. minutě, to se po akci Kalvacha s Texlem trefil Bidje Manzia.
Hanáci si vypracovali ještě hodně šancí, aktivní byli Hála s Moulisem. Pavel Moulis trefil jednou tyčku a měl další dvě vynikající pozice, ale v jedné ho zablokoval obránce a z druhé přestřelil branku hostí.
"Celkově jsme spokojení, šlo o první zápas, kondičně jsme to zvládli. Hlavně v prvním poločase jsme byli hodně aktivní, mrzí mě, že jsme spoustu šancí neproměnili, mohli jsme dát určitě více branek, ale úplně jsme dnes neměli střelecký den. Nikdo se nám nezranil, apelovali jsme na hráče, aby navázali na výkonnost z ligy a šli po vítězství od prvního utkání, abychom měli sebevědomí. Aby i kvalita hry byla dobrá, což se dařilo zejména v tom prvním poločase," řekl po utkání trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

Posila. Pavel Dvořák nastoupil do prvního zápasu s kapitánskou páskou. Posila. Pavel Dvořák nastoupil do prvního zápasu s kapitánskou páskou. Foto: Radek Heloňa

Do druhého poločasu nastoupily obě posily, Mandous v brance a Dvořák na hrotu útoku. V záloze hráli dva mladíci Zmrzlý se Spáčilem. Ve druhé pětačtyřiceti minutovce už Hanáci neměli takovou převahu a soupeř se dostával mnohem častěji na polovinu Olomouce než v první části.
Mikuláš měl i obrovskou šanci na srovnání, ale útočník hostí zblízka nepochopitelně zbrkle minul prázdnou branku. To Hanáci mají v útoku jiného zakončovatele. Jakub Plšek se v závěrečné čtvrthodince dostal do dvou šancí a obě zakončil neomylně. Slovenský tým pak v samotném závěru po rohovém kopu, kdy v malém vápně ležel jeden zraněný hráč domácích, snížil. Sigma tak porazila Liptovský Mikuláš 3:1.
"Nevím, v jakém složení byl soupeř, jestli tam měl nějaké hráče na zkoušku, ale odpor kladl spíše ve druhém poločase, ve kterém jsme my také zkoušeli dva mladé hráče v záloze. Pro ně je to vynikající zkušenost, popasovali se s utkáním dobře. Rezervy tam jsou, ale je to na nás trenérech, abychom je pomohli odstranit," hodnotil druhou část duelu trenér Sigmy.
A jak se kouči líbilo zakončení Jakuba Plška? "Zase ukázal, že nepotřebuje moc šancí, dokáže se do nich dostat a výborně je vyřešit, což dnes znovu dokázal," dodal Jílek.
Další přípravné zápasy čekají na Sigmu ve středu 27. června v 11:00 s Třincem a v 17:00 s Hradcem Králové, oba opět ve Slatinicích.

SK Sigma Olomouc - Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0)

Branky: 76. a 86. Plšek, 7. Manzia. Rozhodčí: Slabý – Antoníček, Lakomý. Diváci: 250.