Reklama

Úterý 24. října 2017, venku je 7.7 °C

Svátek má Nina

Sigma má plán přípravy. Začne bez Jílka s Chorým, kteří budou na ME U21 v Polsku

Sport

8.6.2017

Autor: rhe

Sigma Olomouc se začne 19. června připravovat na prvoligovou soutěž, která odstartuje poslední červencový víkend. Hanáci mají naplánovanou první přípravu na 24. června, kdy se v Dolanech dvakrát poměří s SFC Opava. Začátek přípravy určitě nestihnou kouč Václav Jílek a útočník Tomáš Chorý, kteří budou reprezentovat ČR i Sigmu na ME U21 v Polsku.

Sigma startuje přípravu na návrat do nejvyšší soutěže už 19. června. První přípravné duely odehraje v Dolanech s Opavou. Sigma startuje přípravu na návrat do nejvyšší soutěže už 19. června. První přípravné duely odehraje v Dolanech s Opavou. Foto: www.sigmafotbal.cz

Přípravu na nový soutěžní ročník zahájí tým SK Sigma Olomouc v pondělí 19. června. Už je také téměř jasný program přípravných zápasů. První dva sehrají Hanáci v sobotu 24. června v Dolanech proti SFC Opava.
Svěřenci kouče Václava Jílka budou v prvních týdnech přípravy trénovat mimo své obvyklé areály. Trávníky na hřištích SK Sigma ještě budou pokračovat, jako každým rokem touto dobou, v posezonní regeneraci.
Sigma odehraje v přípravě deset utkání, dvě z nich na herním soustředění v Polsku. Časy začátků, ale také hřiště některých zápasů, budou teprve upřesněny. Změny kádru zatím nejsou známy, jednou z posil by mohl být záložník FC Táborsko Petr Javorek, o jehož přesunu na Hanou hovořil jako o téměř domluvené věci na webu Táborska kouč Roman Nádvorník.


Program přípravy SK Sigma Olomouc

19. června: zahájení
24. června: SK Sigma Olomouc – SFC Opava (hř. Dolany, 10.00 a 12.00)
28. června: SK Sigma Olomouc – Spartak Trnava
1. července: SK Sigma Olomouc – Pardubice (hř. Slatinice, 10.15)
4. července: Žilina – SK Sigma Olomouc (hř. Žilina, 16.00)
5. července: Troubky – SK Sigma Olomouc (hř. Troubky, 18.00)
8. července: Piast Gliwice – SK Sigma Olomouc (hř. Gliwice)
15. července: SK Sigma Olomouc – Šamorín (hř. Andrův stadion, č. 2)
17. – 22. července: soustředění Opalenica
19. července: SK Sigma Olomouc – Hapoel Tel Aviv
22. července: SK Sigma Olomouc – Omonia Nicosia
29. července: první zápas nové sezony

Tomáš Chorý v přípravném utkání ČR U21 v Rakousku proti Ázerbájdžájnu, který náš tým vyhrál 5:0. Po utkání oznámil kouč Lavička závěrečnou nominace na Euro, ve které Tomáš Chorý nescházel. Tomáš Chorý v přípravném utkání ČR U21 v Rakousku proti Ázerbájdžájnu, který náš tým vyhrál 5:0. Po utkání oznámil kouč Lavička závěrečnou nominace na Euro, ve které Tomáš Chorý nescházel. Foto: www.fotbal.cz

Start přípravy Sigmy Olomouc se nebude týkat trenéra Václava Jílka a útočníka Tomáše Chorého. Oba budou od 18. června reprezentovat klub a svoji zemi na ME U21 v Polsku. Václav Jílek je asistentem Vítězslava Lavičky, Tomáš Chorý se díky skvělému jaru v dresu Sigmy probojoval do závěrečné nominace na šampionát. Na Euru se česká reprezentace střetne ve skupině s Německem (18. 6.), s Itálií (21. 6.) a s Dánskem (24. 6.). Všechny zápasy odehraje v Tychách.
"Jsem skutečně strašně rád, že tam jsem. Protože to je jednou za život, když fotbalista dostane takovou šanci.  A doufám, že ji využiju. Pro mě jako útočníka bylo důležité, že jsem na jaře hrál a dával góly, což je na tom postu potřeba, psychicky mi to pomohlo. Nyní jsem se do reprezentace dostal a je to odraz celé té mojí povedené sezony,“ řekl Tomáš Chorý.
Česká reprezentace U 21 má v základní skupině za soupeře Dánsko, Německo a Itálii. "Nevypadá to lehce. Ale myslím si, že máme velmi kvalitní kádr. Máme tam výborné středopolaře, útočníky ze zahraničí, krajní hráče. Ten tým se sešel dobře, skládal se už od devatenáctky. Povedla se výborně i kvalifikace. I když jsem tam nebyl, tak jsem to pořád sledoval, byl jsem s trenérem Lavičkou v neustálém kontaktu. Myslím si, že tým má kvalitu na to, aby na šampionátu udělal nějaký dobrý výsledek,“ řekl Chorý.
V konečné nominaci je také záložník Petr Ševčík, odchovanec SK Sigma Olomouc, který je nyní hráčem Liberce.


Tomáš Chorý o své nominaci na Euro
Reklama

Virtuální realita Olomouc

Katalog firem » Zábava, volný čas

Ve „Virtuální realitě“ v Olomouci zažijeme na vlastní kůži setkání s velrybou, budeme bránit hrad s lukem v ruce, prozkoumáme egyptskou hrobku, pokusíme se přežít v postapokalyptickém světě nebo si nakreslíme 3D obrázek...

Pomocí HTC Vive a počítače se ocitnete v jiném světě. Stačí si nasadit speciální 3D helmu a do rukou vzít ovladače. Jejich pohyby a stisky tlačítek se promítají přímo do hry, můžeme se tak ve virtuálním světě volně rozhlížet, pohybovat a manipulovat s předměty - jako ve skutečnosti.

Otevírací doba dle rezervace (telefonicky nebo na webu).

Telefonní čísla: 777 334388, 606 303198

Aktuálně z Olomouce