UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Sigma má novou farmu a hlavního partnera, její fanoušci dnes chystají protestní pochod
15.7.2011
Autor: amb
Čilý ruch je i během letní soutěžní pauzy v táboře fotbalové Sigmy Olomouc. Klub využil nové možnosti a domluvil se s divizním Šumperkem na zřízení hráčské farmy. Zároveň i přes trvající stín korupční kauzy získal nového hlavního partnera. Dnes o sobě dají vědět také olomoučtí fanoušci, kteří na odpoledne chystají pochod na podporu Sigmy a za očistu jejího jména.
České fotbalové kluby mohou mít od příští sezony farmy. Tuto novinku využije i Sigma, jejíž farmou se stal divizní Šumperk. Podle nových směrnic mohou hráči klubů první a druhé ligy startovat za farmy, aniž by byl využit institut přestupu nebo hostování. Jde tedy o něco jako střídavé starty, které fungují již mnoho let v hokejových soutěžích.
Podle pravidel není počet hráčů, kteří můžou nastoupit za farmu, nijak omezen. Ze soupisky prvního týmu však mohou na farmu zamířit maximálně dva hráči. "Příslušné dohody jsme už uzavřeli," řekl pro oficiální klubový web člen představenstva Sigmy Martin Rak s tím, že spolupráce se Šumperkem se bude týkat především mladších hráčů, kteří by jinak seděli na lavičce v třetiligové rezervě.
V Šumperku začínal s fotbalem například hráč prvoligového kádru Sigmy Michal Vepřek, mládeží zde prošel i Radoslav Kováč. V uplynulém ročníku divize skončil Šumperk druhý a má zájem postoupit o soutěž výš do MSFL.
V atmosféře přetrvávajícího soudního líčení týkajícího se údajného korupčního jednání olomouckých fotbalistů se hanácký klub snaží stabilizovat sponzorskou spolupráci se svými partnery. Po výrazu podpory ze strany generálního partnera, sázkové kanceláře Tipsport, přišel další pozitivní krok, když se po roční spolupráci stala společnost Autočechák hlavním partnerem klubu. Smlouva byla podepsána na následující dvě sezony.
"Již v průběhu podzimní části sezony jsem se přesvědčil, že klub je zdravý a spolupráce není jen o reklamě," uvedl pro web Sigmy majitel společnosti Ladislav Čechák. "Hned v jarní části sezony jsme se s Martinem Rakem dohodli nejen na prodloužení, ale i navýšení objemu naší spolupráce," dodal.
Podporu úplatkářským nařčením pošpiněné Sigmě se dnes odpoledne chystají vyjádřit i fanoušci olomouckého celku. Na 16 hodin svolali před radniční orloj shromáždění, které se poté vydá přes Riegrovu ulici a náměstí Hrdinů na Andrův stadion, kde poté fandy čeká společné focení a beseda s hráči a trenéry prvního týmu.
"Neříkáme, že je všechno černé nebo bílé, to si musí vyřešit a zodpovídat zainteresovaní. Ale říkáme, že Sigmě budeme fandit a budeme za ní stát v dobrém i ve zlém, nenecháme si po ni šlapat, nenecháme ji beztrestně špinit," říká místopředseda fanouškovského sdružení Sigma United David Tyl.
amb
Hospoda U Žida
Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace
RESTAURACE Velká nabídka alko i nealko nápojů - točíme: Polička Otakar 11° - tankové pivo Šerák 11° Plze...

DNES
V Olomouci právě vzniká batolárium - výjimečný divadelní projekt pro nejmenší diváky
DNEŠEK
DNES
Dnešek: Splašené nůžky i kino naslepo
DOPRAVA
24.6.2025
Křižovatka u nádraží Město bude celé prázdniny zavřená. Neprojedou tramvaje ani auta
DNEŠEK
24.6.2025