Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.3 °C

Sigma má doma Liberec, chce potvrdit formu

Sport

10.3.2019

Autor: Petr Pelíšek

Po klopýtnutí v prvním jarním kole se fotbalisté SK Sigma Olomouc dostali do potřebné pohody. Na domácí porážku s Jabloncem Modrá lavina navázala třemi výhrami v řadě a konečně trošku uskočila spodku tabulky. A pokud v pondělní dohrávce 24. kole zvládne doma za tři body Liberec, může se posunout do horní poloviny pořadí a přiblížit se první šestce.

Po zápasech odehraných o víkendu je Sigma na 11. místě tabulky, Liberec osmý. Hanáci samozřejmě chtějí zpět do střední skupiny, případným plným bodovým ziskem by se také přiblížili k první šestce. Plný bodový zisk tým potřebuje také proto, že v dalších dvou kolech bude hrát dvakrát venku – na Spartě a ve Zlíně.

Hanáci vyhráli třikrát v řadě, zdá se, že krizi se jim podařilo definitivně zažehnat. „Věřím, že nás to nastartuje. A výkonnost v závěru soutěže bude mít vzestupnou tendenci. Pomohlo nám vítězství na Bohémce a zápas od zápasu je to lepší. Kluci si ověřili, že ve všech zápasech, byť jsme nebyli nějak výrazně dominantní a máme v kvalitě hry velké rezervy, že když začnou daleko více pracovat jako tým, budou hrát odpovědnější, možní trošku jednodušeji, že nám to pomůže. A body se dostavily. Věřím, že k tomu nyní přidáme i tu zlepšenou hru, která nám byla v minulosti vždycky vlastní,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Doma proti Liberci chtějí fotbalisté SK Sigma Olomouc prodloužit třízápasovou vítěznou sérii.

Foto: Petr Pelíšek

Jenže Sigma nepůjde do utkání kompletní, naposledy na Dukle dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně obránce Martin Sladký, takže v pondělí bude na Andrově stadionu pouze v hledišti. Nebude to v této sezoně poprvé, co bude v olomoucké sestavě některý z hráčů chybět pro karetná stopku. „Poslední kola si na to zvykáme. Bylo to už v závěru podzimu proti Slovácku, pak v Ostravě, teď na Bohemians. V těch zápasech nám vždycky někdo chyběl a byli jsme schopni ty chybějící hráče nějakým způsobem nahradit. Nic jiného nám stejně nezbývá. Je to samozřejmě komplikace, ale jsou připravení další hráči,“ poznamenal Jílek na téma karetních absencí.

Mimo Martina Sladkého bude chybět v pondělí v podvečer i další hráči, v rekonvalescenci po zranění kolena pokračuje Martin Hála, zdravotní problémy řeší Václav Pilař.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Buchta – Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek – Texl, Houska, Kalvach, Plšek, Falta – Nešpor. Trenér Václav Jílek.
Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite, Sýkora, Oscar, Pešek - Kozák. Trenér Zsolt Hornyák.

Utkání SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec se hraje v pondělí 11. března od 18.00 (rozhodčí Pavel Orel – Ivo Nádvorník, Tomáš Mokrusch).

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Restaurace MAKALU

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Nabízíme speciality i klasiku indické a nepálské kuchyně. Od pondělí do pátku pro vás připravujeme MENU o 3 chodech - jehněčí, kuřecí a bezmasé za 95,- Kč K hlavnímu jídlu je možné ob...