Reklama

Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav, venku je -4.3 °C

Sigma má doma Baník, bude plno

Sport

29.9.2023

Autor: Petr Pelíšek

Poprvé v sezóně bude na Andrově stadionu plno. V 10. kole FORTUNA:LIGY hraje totiž tým SK Sigma Olomouc doma proti Baníku Ostrava. A to je pokaždé jednak lákadlo pro příznivce Hanáků, jde o derby, druhak s hosty pokaždé dorazí několik tisícovek jejich fans.

„Zápasy s Baníkem vnímám jako svátek fotbalu z pohledu fanoušků, z pohledu skvělé kulisy a skvělé atmosféry. Je to takový X-faktor toho zápasu. To samé očekávám i v sobotu,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Hanákům se doma proti Ostravě v posledních sezónách moc nedaří. Naposledy Baník na Andrově stadionu porazili v dubnu 2018. „Tomu, že jsme Baník doma delší dobu neporazili, bych nepřikládal přehnanou váhu. Do zápasů se jde pokaždé v jiném rozpoložení, v jiné fázi soutěže. Dělat z toho obecný závěr je složité. Na straně každého mužstva jsou nějaké statistiky a v podstatě jsou od toho, aby se prolamovaly. Vůbec bych se nezlobil, kdybychom ji prolomili i my,“ uvedl Jílek.

Sigma je v tabulce před Baníkem, do sezóny vstoupila lépe než on. Ale svěřenci trenéra Pavla Hapal, jinak legendy olomouckého fotbalu, se postupně začínají zvedat a jdou pořadím vzhůru. „Baník není snadný soupeř, zápasy jsou s ním vyrovnané. Někdy se to přikloní na jednu stranu, jindy na opačnou. To, že se nám doma delší dobu nepovedlo Baník porazit, znamená, že budeme mít o to větší motivaci,“ řekl Jílek. „Je evidentní, že v letním přestupovém období proběhlo v Baníku dost změn, trenér Hapal hledal ideální složení a postupem času se mu daří krystalizovat sestavu. Zejména v domácím prostředí se dostavují výsledky. Baník je kompaktnější a silnější než na začátku sezóny. Na našem základním cíli, že chceme být úspěšnější, to ale nic nemění,“ podotkl.

Naposledy venku proti Bohemians scházelo v sestavě Sigmy pro zranění kvarteto hráčů základní sestavy. To už by mohlo být v pořádku. „Všichni hráči, kteří měli problémy, jsou v nějaké formě tréninku. Rozhodovat o tom, kdo bude připravený pro zápas plnohodnotně, budou až poslední dny a hodiny,“ uvedl Jílek.

Zápas SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava se hraje v sobotu 30. září v 15.00. Delegována k utkání byla trojice rozhodčí ve složení Ladislav Szikszay – Lucie Ratajová, Petr Antoníček.

Pravděpodobné sestavy:
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Beneš, Vraštil, Zmrzlý – Navrátil, Pospíšil, Breite, Vodháněl, Zorvan – Juliš. Trenér Václav Jílek.
Ostrava: Letáček - Ndefe, Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta, Boula, Rigo, Ewerton - Tanko, Kubala. Trenér Pavel Hapal.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Rafting Morava

Katalog firem » Sport » Sportovní zařízení, centra

Specializujeme se na školní výlety, firemní akce a výjezdy na vodu po celé Evropě! Máme dlouhodobé zkušenosti s pořádáním programu pro malé i velké skupiny. V naší nabídce najde i vodác...