Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 15.1 °C

Sigma jede z Brna s prázdnou

24.2.2018 aktualizováno 25.2.2018 08:44

Fotbalisté Sigmy hráli po domácí remíze s vedoucí Plzní na hřišti čtrnáctého Brna. V dresu Hanáků nastoupil bývalý útočník Zbrojovky Jakub Řezníček, proti jednomu ze svých bývalých týmů se, bohužel pro Olomouc, neprosadil. Naopak domácí dokázali díky Acostovi jednou skórovat, a Zbrojovka tak překvapivě porazila Sigmu, která ve druhé půli nedokázala využít tři velké šance, 1:0.

Jakub Řezníček se v prvním ligovém  zápase za Sigmu gólově neprosadil a Hanáci padli 0:1 v Brně. Jakub Řezníček se v prvním ligovém zápase za Sigmu gólově neprosadil a Hanáci padli 0:1 v Brně. Foto: www.fczbrno.cz

Sigma nastoupila v Brně dle očekávání s jednou změnou v sestavě. Místo Texla hrál Řezníček, Plšek se stáhl do zálohy. Mrazivé moravské derby nezastihlo Sigmu v ideální konstelaci. Měla sice optickou převahu, ale Brno, které bojovalo o přežití, dokázalo v první půli bojovností dosáhnout branky.
Ve 29. minutě ztratil míč kapitán Vepřek, Zbrojovka dohrála akci, zakončil Acost a Buchta, ač míč zbrzdil, nedokázal zastavit jeho cestě za brankovou čáru. Brno nenechalo režírovat Housku a Sigma se nemohla dostat do svého ofenzivního tempa.
V závěru prvního poločasu ještě na zadní tyči hlavičkoval brněnský stoper Pavlík, ale z těžké pozice v záklonu neuspěl. Hosté v prvním poločase měli nebezpečné protiútoky, ale defenziva Zbrojovky působila jistě.

Ve druhé půli dali domácí druhou branku, ale Růskovi nebyla uznána pro ofsajdové postavení. Pak začala šlapat konečně Sigma. Houska našel přízemním centrem Plška, jeho ránu tečoval těsně vedle tyčky Kryštůfek.
Trenér Jílek se snažil tým oživit, stáhnul postupně Zahradníčka s Houskou, poslal na plac Manziu s Hálou, ale vyrovnání stále nepřicházelo. Blízko k němu byl Martin Sladký, ve výborné pozici jej vychytal Melichárek.
Sigma v závěru vrhla vše do útoku, na hřiště přišel ještě další forvard Yunis, ale ani z největší šance v 91. minutě vyrovnání nepřišlo. Manzia našel centrem na zadní tyč Plška, který byl úplně sám, ale placírkou z voleje trefil Melichárka. Sigma Olomouc tak prohrála v Brně 0:1.
"Jsme zklamaní, chtěli jsme minimálně bod z Brna odvést. Měli jsme ambice i na vítězství, bohužel se to nenaplnilo. Dle očekávání jsme narazili na kompaktní a organizovanou hru Brna, které bylo i aktivní, ale postupem času jsme aktivitu převzali my, měli jsme i šance. Myslím si, že Zbrojovka nevyhrála tím, že by byla lepší, ale šťastnější. Dala gól ze situace, kterou jsme řešili zbytečně komplikovaně, my jsme potom svoje příležitosti, zejména ve druhém poločase, nevyužili. Což byl kámen úrazu, z tohoto pohledu je vítězství Brna zasloužené, byť z mého pohledu šťastné," hodnotil zápas trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.
Hanáci nedali gól v ligovém duelu už 304 minut. Zlomit to můžou příští sobotu, kdy doma hostí od 15:00 Slovácko.

FC Zbrojovka Brno1:0SK Sigma Olomouc