Čtvrtek 23. listopadu 2017, venku je 1.6 °C

Svátek má Klement

Sigma remizovala se Slavií Praha

9.9.2017

Fotbalová HET liga nabídla v Olomouci na Andrově stadionu šlágr 6. kola. Třetí Sigma hostila druhou Slavii Praha. První tutovku měli domácí, ale gól vsítili Škodou hosté. Domácí srovnali ve 40. minutě Jemelkou. Ve druhé půli ztratily útoky Sigmy na údernosti po nuceném střídání Chorého. Slavia byla nebezpečnější, ale Sigma bod uhrála.

Václav Jemelka jako první hráč v lize vsítil branku Slavii Praha. Václav Jemelka jako první hráč v lize vsítil branku Slavii Praha. Foto: ČTK/Václav Šálek

Trenér Sigmy Václav Jílek nemohl být kvůli akutnímu onemocnění při utkání na lavičce, a tak zápas koučoval asistent Ladislav Onofrej. Už ve 4. minutě mohli jít Hanáci do vedení. Falta narýsoval kolmici za obranu Slavie, Zahradníček běžel sám na Laštůvku, překonal jej, míč ale bohužel přelezl přes břevno. O chvíli později zablokovala obrana hostí nebezpečný pokus Falty.
V 9. minutě šli do vedení hosté. Škoda utekl obraně Sigmy a na rozdíl od Zahradníčka zakončil přesně. O tři minuty později našel Vepřek skvěle Plška, ten už zvedal ruce, ale fantastický Laštůvka vytáhl míč mimo tyče.
V 17. minutě už mohli hosté vést o dvě branky. Stoch vystihl rozehrávku Sigmy, poslal opět do brejku Škodu, který zase překonal Buchtu, naštěstí minul o centimetry pravou tyč. Ve 40. minutě dokázala Sigma vyrovnat. Na centr Michala Vepřka si naběhl Václav Jemelka a v pádu dopravil míč do sítě. Kontroverzní moment se rozebíral samozřejmě i po utkání. "Padal jsem nekontrolovaně, úmysl tam určitě nebyl, ale míč mě asi do ruky zasáhl. Branka ale byla uznaná, více k tomu asi nemám, co říci," říkal střelec branky Václav Jemelka.
Milan Škoda reagoval na informaci, že branka byla uznána, i když padla rukou překvapěně. "Takže ruka to byla a gól platil? To si děláte pr*del?"

Velká šance Tomáše Zahradníčka v první půli brankou neskončila. Velká šance Tomáše Zahradníčka v první půli brankou neskončila. Foto: ČTK/Václav Šálek

Druhý poločas začal velkou šancí Slavie Praha, když Škoda trefil zblízka břevno olomoucké branky. V 56. minutě musel po srážce se Součkem ze hřiště Tomáš Chorý, kterého nahradil Bidje Manzia.
Po odchodu Chorého ztratila Sigma na útočné údernosti, Manzia nedokázal souboje s Jugasem a Ngadeau vyhrávat. Slavia začala být nebezpečná. V 67. minutě ale Manzia zapresoval Laštůvku, který špatně odkopl, Plšek však váhal se střelou a obrana hostí včas jeho pokus zablokovala.
Manzia se dral do šance i v 78. minutě, Laštůvka stačil proti olomouckému útočníkovi zachránit. Na druhé straně hasil rány Zmrhala, Hušbauera i Ngadeau výborný Buchta.
Olomoucký brankář zachránil i při obrovské šanci Necida. V 90. minutě čapl olomoucký gólman další dělovku Zmrhala a v posledních sekundách i hlavičku Frydrycha. Sigma remizovala se Slavií Praha 1:1.
"Pro nás je to dnes zisk bodu. V první půli jsme hráli dobře, bohužel jsme nedali první šanci, což nás trochu zabrzdilo. Ve druhé půli, zejména po odchodu Tomáše Chorého, už jsme byli pod tlakem Slavie a hlavně díky výbornému výkonu Miloše Buchty jsme ten bod nakonec získali. Kvalita soupeře dnes byla obrovská. Mají individuální kvalitu, zvládají osobní souboje, vytvářeli si územní převahu," hodnotil duel asistent trenéra Jílka Ladislav Onofrej, který dnes koučoval zápas místo nemocného Václava Jílka.
"Informace od Václava Jílka jsme v poločasu týmu předali, bohužel ráno nemohl vůbec dorazit, tak jsme to s celým realizačním týmem, si myslím, dobře zvládli," řekl k absenci Jílka Onofrej.
"První půli jsme hráli špatně, bez pohybu, agresivity, soupeř nás přehrával rychlostí, hladem po gólu. Nicméně jsme dali branku, Milan Škoda mohl dát i druhý gól a naopak jsme si nechali srovnat skóre po odvrácené standardce. Zkušené mužstvo by si nemělo nechat dát gól do šatny. Ve druhé půli jsme soupeře zatlačili, šance, jaké měli Škoda nebo Necid, se musí proměnit, proto dnes odjíždíme jen s bodem. Domácí hráč prý sám řekl, že gól docílil rukou, ale neznám pravidla tak detailně jako sudí," hodnotil zápas kouč Slavie Jaroslav Šilhavý.

SK Sigma Olomouc1:1SK Slavia Praha