Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 8.7 °C

Zápas Sigmy s Plzní skončil dělením bodů

18.2.2018 aktualizováno 18.2.2018 19:03

Fotbalisté SK Sigma Olomouc měli v prvním jarním kole na domácím pažitu nejtěžšího soupeře v HET lize. Hostili suverénní Plzeň, která zatím v soutěži jen jednou remizovala, jinak vše vyhrála. Po první půli byl stav nerozhodný 0:0. Ani ve druhé části gól nepadl, tak si oba týmy body rozdělily.

Jiří Texl v souboji s plzeňskou defenzívou. V prvním poločase byla Sigma lepší, nedokázal však zlomit obranu Viktorky finální přihrávkou. Jiří Texl v souboji s plzeňskou defenzívou. V prvním poločase byla Sigma lepší, nedokázal však zlomit obranu Viktorky finální přihrávkou. Foto: Jan Procházka

Trenér Sigmy Václav Jílek nemohl po dohodě klubů postavit do utkání Jakuba Řezníčka, který hostuje na Hané právě z Viktorie. Na hrotu tak nastoupil Jakub Plšek, který už tam zaskakoval při Chorého zranění na podzim. Hosté nastoupili ve shodné sestavě jako v Bělehradu, jen místo Hrušky šel do branky Kozáčik a na levém beku nastoupil Kovařík.
V první dvacetiminutovce měla Sigma optickou převahu, několikrát byla blízko rozborky obrany Vitkorie, ale finální přihrávka se zatím nedařila. Hosté těžili z výborné hry Krmenčíka, který vybojoval dvě nebezpečné situace, domácí si však s oběma ostrými centry poradili.
Ve 22. minutě se Sigma prokombinovala do šestnáctky, Vepřek přiťuknul Sladkému, který ale v tísni nedokázal důrazně zakončit. O pět minut později pálil do boční sítě Jiří Texl. Po půlhodině hry se připomněla i Viktorka. Řezník našel Koláře, kterého ve výborné pozici naštěstí zablokoval Sladký.
V závěru poločasu už oba celky nepouštěly soupeře k ohrožení branky, vyjma Houskovy střely z dálky, kterou však Kozáčik bez potíží kryl. Poločas tak skončil 0:0.
"Olomouc je druhá a bod odsud bereme. V prvním poločase jsme nebyli schopní reagovat na její kombinace a na levé straně nás přehrávali a přečíslovali. Sigma se velmi jednoduše dostávala rychle před naše velké vápno, protože jsme nedokázali včas reagovat správným posunem. V poločase jsme si to vysvětlili a už jsme dokázali na jejich hru reagovat," řekl k první půli kouč Plzně Pavel Vrba.

David Houska David Houska Foto: Jan Procházka
Šimon Falta brání Řezníka. Šimon Falta brání Řezníka.

Ve druhém poločase oba týmy kupily nepřesnosti, Sigma stále měla opticky navrch, finální přihrávky však stále končily na obráncích hostí nebo v zámezí. Po hodině hry měla velmi dobrou možnost Viktorka. Kopic našel zpětnou přihrávkou Krmenčíka, jeho střelu po zemi si Buchta pohlídal.
Na druhé straně poslal míč do pokutového území po zemi Sladký, Kozáčik šel riskantně ven, ale dokázal jej před Texlem zasáhnout. V 69. minutě mohla Viktorka vést. Buchta po několikáté chyboval v rozehrávce, hosté dohráli akci a Krmenčík sám před brankou z jasné pozice přestřelil branku. Plzeň postupem času získávala převahu, v 80. minutě Buchtu hodně pozlobila Kolářova rána zpoza šestnáctky.
O chvíli později zahrozili i domácí, kteří několik akcí zbytečně kombinovali kolem pokutového území a nešli přímočaře k zakončení. V 84. minutě to zkusil střídající Moulis a jen o metr minul pravou tyč Kozáčikovy branky. Na druhé straně podobně zkoušel štěstí Hrošovský. V závěru už oba celky hlídaly bod. Sigma remizovala s Plzní 0:0.
"Z celkového pohledu asi zasloužená remíza, a byť se diváci nedočkali gólového vyjádření, tak se tady odehrálo kvalitní utkání, které bylo ve výborném tempu, agresivitě. Šancí nebylo tolik, Plzeň ukázala zkušenosti a kvalitu a my jsme v některých fázích jsme neměli tolik klidu a odvahy, abychom byli nebezpečnější. Myslím si, že jsme byli o chloupek lepším a aktivnějším týmem, a nebýt naší chyby v rozehrávce, tak soupeř vylouženou šanci neměl. Ale zase i nás soupeř do výložených šancí moc nepouštěl, bod bereme, byť jsme chtěli utkání zvládnou ještě lépe, ale s přístupem hráčů můžeme být spokojení," zhodnotil zápas trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

Střídající Pavel Moulis se snaží uniknout slovenskému reprezentantovi v dresu Plzně Patriku Hrošovskému. Střídající Pavel Moulis se snaží uniknout slovenskému reprezentantovi v dresu Plzně Patriku Hrošovskému. Foto: Jan Procházka
SK Sigma Olomouc0:0FC Viktoria Plzeň
Rozhodčí:Zelinka - Kubr, Pospíšil.0
ŽK:Sladký - Kolář, Hrošovský, Chorý.
Diváků:6 867.
Sestava SK Sigma Olomouc:M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek– Zahradníček (67. Moulis), Houska, Kalvach, Falta – Texl (72. Hála) – Plšek (90. Yunis). Trenér: Václav Jílek.
Sestava FC Viktoria Plzeň:Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, J. Kovařík – Hořava, Hrošovský – Petržela (65. Zeman), D. Kolář (89. Čermák), Kopic – Krmenčík (75. Chorý). Trenér: Pavel Vrba.