Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 14.9 °C

Sigma ztratila dva body proti oslabené Vysočině

7.4.2018

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hostili ve 23. kole HET ligy na domácím pažitu třináctou Jihlavu. Ta začala na jaře skvěle a dokázala porazit jako první Plzeň. V posledním kole však prohrála na Baníku. Sigma zvítězila na Dukle a nárůst formy chtěla potvrdit proti Vysočině. V poločase vedla Sigma díky trefě Jakuba Plška. Hosté navíc hráli od 54. minuty bez vyloučeného záložníka Mary, ale Dvořákem dokázali vyrovnat a odvést si z Hané bod.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Archív

Sigma nastoupila bez zraněného Vepřka a vykartovaného Manzii. Jihlava zase bez Ikauniekse, Zoubeleho a Buchty.
Po zatěžkávací čtvrthodince měla Sigma první tutovku v 17. minutě. Falta našel zpětným centrem do pokutového území Radakoviče, který už málem zvedal ruce, ale brankář Vysočiny Rakovan skvěle vyškrábnul jeho střelu těsně vedle tyče. Vysočina měla nebezpečný brejk po půlhodině hry, Levin postupoval sám z úhlu, ale místo zakončení stále hledal pohledem volného spoluhráče a finální přihrávku mu zblokoval Radakovič.
Ve 40. minutě šli Hanáci do vedení. Zahradníček z hranice šestnáctky ještě trefil tyč, ale odražený míč si našel Jakub Plšek a neomylně jej poslal do sítě. Poločas tak Olomouc vyhrála 1:0.
"Ztratili jsme dva body, stejně jako s Karvinou. Prvních patnáct minut z naší strany výborných, začali jsme tak, jak jsme chtěli. Bohužel pak to opadlo, Jihlava se do toho dostala, byla důraznější, vyhrávala souboje. My jsme se do toho zpět dostali tím mým gólem. Paradoxně pak oni v deseti hráli lépe než před tím v jedenácti. My jsme chtěli hrát dál, přidat druhou branku, aby nás neohrozili ze standartek, ale přesně to se stalo. Kopali to dobře a asi ze třetího rohu vyrovnali,“ řekl po utkání střelec gólu Jakub Plšek.

Druhou půli začala aktivněji Vysočina a hned zkraje si vytvořila dobré příležitosti. Fulneka v dobré pozici ubránil Jemelka a vysoký Pavel Dvořák hlavičkoval po rozích Nového dvakrát těsně vedle branky.
V 54. minutě přišla Jihlava o Kamsa Maru, který po druhém faulu a druhé žluté kartě odcházel v slzách ze hřiště Androva stadionu. Realizační tým Vysočiny byl hodně rozezlen na rozhodčí za vyloučení svého záložníka.
Po hodině hry mohl zvýšit Zahradníček, který si trpělivě počkal na přetažený centr. Po zpracování poslal míč dělovkou po zemi vedle levé tyčky jihlavské branky. Další branku Olomouce, kterou dal z brejku Kalvach, neuznal sudí pro ofsajdové postavení záložníka Sigmy.
V 66. minutě se z rohu potřetí prosadil Pavel Dvořák a tentokrát  trefil přesně a vyrovnal na 1:1. Domácím mohl vrátit vedení po rohu Jemelka, jeho hlavička však o centimetry přeletěla břevno. Olomouc se pustila do závěrečného tlaku, na hřiště přišli Texl, Moulis. V 82. minutě střílel z malého vápna v těžké pozici o kousek mimo Plšek.V závěru už Hanáci z tlaku branku nevytěžili, a mají tak jen bod.
"Jsme zklamáni, šli jsme do vedení, soupeř do deseti, toto bychom měli zvládnout uhrát. Jihlava si ten bod zasloužila, bojovala, byla aktivní, branku dala ze standardky. Vstup do utkání byl od nás dobrý, byla tam odvaha i aktivita, ale pak se to vytrácelo. Po vyrovnávací brance byla od hráčů pro mě neočekávaná reakce. Chyběla mi tam ochota porvat se o výsledek ihned po inkasované brance, ale souboje pak vyhrávala Jihlava a ne my. Chyběla mi tam prostě odvaha i nasazení. Proto jsme dnes ztratili dva body. Soupeř hrál výborněi při standardkách, kde je to o osobní odpovědnosti hráčů, nám se to nedařilo. Není možné, abychom nechali soupeře z těchto pozic zakončovat. U vyrovnávacího gólu měl Dvořáka bránit Jemelka, ale předával jej Hálovi, který byl u něj blízko, ale i tak se přes něj vysoký Dvořák dokázal prosadit," hodnotil duel trenér Sigmy Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc1:1FC Vysočina Jihlava