Reklama

Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana, venku je 22.3 °C

Sigma hraje po dalším restartu ligy v Opavě

Sport

22.7.2020

Autor: Petr Pelíšek

Fotbalová FORTUNA:LIGA se po druhém korona pauze zase rozjede. Tedy ne celá, ale je skupina o záchranu, ve které ještě zbývají odehrát dvě kola. V tom prvním čeká tým SK Sigma Olomouc ve čtvrtek výjezd do Opavy. A nebude to nic lehkého. Sigma už má sice jasnou záchranu a mnohem víc bodů než Opava, jenže na rozdíl od Slezanů na Andrově stadionu využili pauzu k dovolené pro hráče. Volno měl tým osmnáct dní, zatímco v Opavě stále trénovali.

Sigma trénuje od pondělí, takže nějaká souhra nebo podobné věci, to nejspíš bude vypadat jako na začátku každé přípravy. „Máme za sebou čtyři tréninky. Najíždíme teď na přípravný cyklus. S ohledem na to, že máme dva zápasy, jsme tréninkový plán přizpůsobili. Situace je pro nás naprosto odlišná než pro Opavu. Opava bude hrát v podstatě o život. Snažili jsme se mužstvo nachystat tak, abychom podali důstojný výkon. Chceme k zápasu s Opavou i se Zlínem přistoupit zodpovědně,“ řekl trenér Radoslav Látal pro klubový web.

Navíc Hanáci půjdou do zápasu bez svého nejlepšího jarního střelce Lukáše Juliše, který se po skončení hostování vrátil zpět do Sparty Praha. Se začátkem prázdnin skončily v Sigmě smlouvy brankáře Miloše Buchty a záložníka Václava Pilaře, kteří už tak v kádru také nejsou. Kontrakt naopak prodloužil útočník Martin Nešpor, ten už je po velkém zranění zase fit, trénuje s ostatními, takže by se mohl v utkání objevit. Chybět bude jistě David Houska, opora středové řady Sigmy má stopku za žluté karty. Hrát nebude ani obránce Radek Látal, který se zranil hned na prvním tréninku.

„Už jsme si zvykli na to, že hrajeme každý zápas o všechno. Na utkání už se ale i těšíme. Víme, že to bude těžké v tom, že nemůžeme zaváhat, ale trénujeme na to tři týdny. Ať už je to úspěšně za námi,“ řekl opavský kouč Radoslav Kováč pro klubový web. Opava Sigmu na konci února v Městských sadech porazili 2:1. „Olomouc měla čtrnáct dní dovolenou. V jakém stavu bude, to vůbec netuším. Hlavně se dívám na to, co můžu ovlivnit – a to je náš výkon. Na to se soustředím. Pro nás je klíčové, abychom se dívali na sebe, a zápas jsme zvládli,“ podotkl Kováč.

Utkání SFC Opava – SK Sigma Olomouc se hraje ve čtvrtek 23. července od 18.00.

Jak nastoupí
SFC Opava: Fendrich - Harazim, Hošek, Hnaníček, Žídek, Helešic - Souček, Zavadil, Řezníček - Dordič, Juřena. Trenér Alois Skácel.
SK Sigma: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek –Hála, Daněk, Breite, Zmrzlý, Falta – Chytil. Trenér Radoslav Látal.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Running sushi Wasabi

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Running sushi je ve stylu all you can eat, tedy snězte, kolik můžete. Running sushi - neboli sushi na běžícím pásu - je nejpříjemnější způsob, jak se ponořit do chutí japonských specialit....