Reklama

Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara, venku je 17.5 °C

Sigma hlásí podpisy – prodloužili Jílek, Breite nebo Macík

Sport

12.5.2023

Autor: Petr Pelíšek

Soutěžní ročník 2022/23 fotbalové FORTUNA:LIGY ještě neskončil, ale na Andrově stadionu už se chystají na ten nový, ale i další. SK Sigma Olomouc dnes na svém webu oznámil podpis nové smlouvy s trenérem Václavem Jílkem, kapitánem Radimem Breitem, brankářem Matúšem Macíkem a dalšími hráči.

Trenér Jílek i jeho asistent Jiří Saňák budou pokračovat na lavičce Sigmy i v příští sezoně. Oba mají nové smlouvy na neurčito. „S prací trenérů jsme spokojeni. Oproti minulé sezoně jsme se posunuli v tabulce vzhůru, což jsme chtěli. Podařilo se splnit cíl v podobě postupu do šestky, což považujeme za úspěch, byť jsme v některých fázích sezony mohli pomýšlet i výše. Součástí trenérských smluv nejsou žádné klauzule,“ uvedl Ladislav Min ář, sportovní manažer SK SIgma.

Sigma v poslední době uzavřela nové smlouvy i s řadou fotbalistů ze stávajícího kádru A-týmu. Pokračovat v Sigmě bude kapitán Radim Breite, který podepsal smlouvu do léta 2026. Stejně dlouhou smlouvu podepsal obránce Juraj Chvátal. Brankář Matúš Macík prodloužil do léta 2025. Hanáci si na další období zavázali také čtyři odchovance. Smlouvy podepsali Jiří Sláma (2025), Jiří Spáčil (2026), Pavel Zifčák (2026) a zkušený Jan Navrátil (2024). „Některá další jednání stále probíhají. Věříme, že opět budeme mít silný tým a v příští sezoně budeme úspěšní,“ podotkl Minář.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

1. SOUKROMÉ JESLE BAMBÍNO

Katalog firem » Vzdělávání a školství

JESLE-BAMBÍNO jsou 1. soukromé jesle v Olomouci, kam jsou děti brány od 1 roku a mým hlavním heslem je... vytvořit pro děti prostředí takové, které jim bude připomínat domov a bezpečí a ma...