Sigma: druhé derby v řadě, druhé vítězství - OLOMOUC.CZ
Reklama

Sobota 5. července 2025, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 22.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sigma: druhé derby v řadě, druhé vítězství

Sport

26.9.2020

Autor: Petr Pelíšek

Dvouzápasové miniturné po hřištích soupeřů pro fotbalisty SK Sigma dopadlo velmi dobře. Po výhře v Brně nad Zbrojovkou (4:2) dokázali zvítězit i dnes ve Zlíně nad Fastavem. Jedinou branku střetnutí dal krátce po startu druhého poločasu Ondřej Zmrzlý.

Zápas v první půli moc fotbalu nenabídl. Větší aktivitou oplývali domácí, měli častěji míč na kopačkách, tlačili se do šancí. Nebezpečný byl především Dramé, ale buď nebyl přesný, nebo dobře zasahoval brankář Mandous. V  závěru první půlky těsně minul bránu hlavou Janetzký. V nastaveném čase musel Dostál zasahovat po standardce Sigmy, to zakončoval Hubník.

Hanákům vyšel start druhé půlky. Ve 47. minutě si našel místo vpředu levý obránce Zmrzlý a potvrdil, že v dorostu dával hodně gólů. Nespletl se a Sigma vedla, Zmrzlý se mezi střelce zapsal v elitní soutěži poprvé v kariéře. Sigmu náskok moc neuklidnil, spíše domácí povzbudil k většímu úsilí. Zlín měl optickou převahu, hosté se jen bránili. Ale bez větších problémů, obrana šéfovaná Hubníkem nedovolila domácí v podstatě nic zásadního, nic, z čeho by mohl být gól. V závěru pak mohli pečetit výhru Sigmy Chytil a Nešpor, ale v prvním případě bylo proti špatné zpracování, ve druhém nepřesná hlavička. Dvě minuty před koncem mohla Sigma o výhru přijít, Zlín využil hrubky ve středu pole, Čanturišvili byl sám před Mandousem, ale ten skvělým zákrokem ukázal, že v reprezentaci na začátku září nebyl jen proto, že to měl na stadion blízko.

„Pro nás jsou to dvě krásná vítězství z venku. Dnes se to vítězství samozřejmě nerodilo lehce, těžký soupeř, těžký terén. Fotbalovosti jsme dnes moc neviděli, ale pro nás jsou důležité tři body. V prvním poločase jsme dobře bránili, soupeři jsme ale dovolili hodně standardních situací, ve kterých byl nebezpečný. Pak jsme my měli dvě brejkové situace, které jsme ale nedotáhli do zakončení. To byly situace, které nám dnes dělaly problémy a které jsme měli lépe využít. Ve druhém poločase se nám podařilo brzo dát branku. A potom jsme utkání dobře ubránili. Máme druhé vítězství z venkovního utkání a jsme za to šťastní," řekl pro klubový web trenér Sigmy Radoslav Látal.

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branka: 47. Zmrzlý. Rozhodčí: Adámková – Caletka, Flimmel. ŽK: Conde, Poznar - Jemelka, Nešpor, Greššák.

Zlín: Dostál – Simerský (56. Cedidla), Buchta, Procházka – Fantiš (56. Matejov), Conde (85. Slaměna), Jiráček, Čanturišvili – Janetzký (65. Garcia), Poznar, Dramé. Trenér Bohumil Páník.

SK Sigma: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Zifčák (59. Zahradníček), Breite, Greššák, González (70. Chytil), Falta (86. Poulolo) – Nešpor (86. Látal). Trenér Radoslav Látal.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip