Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.5 °C

Sigma dohrávala v deseti a z Letné si neodváží žádný bodový zisk

19.5.2018

Autor: Jakub Vykydal

Olomoucká Sigma zavítala ve 29. kole na pražskou Letnou. Jakýkoliv bodový zisk by zajistil Hanákům celkové umístění před Spartou. Oba poločasy byly poznamenány jednou důležitou situací a u obou z nich byli přítomni kapitáni mužstev. V prvním poločasu to bylo vyloučení olomouckého kapitána Michala Vepřeka, které přišlo v 38. minutě. Ve druhém poločasu potom gól domácího kapitána Josefa Šurala, který ve 47. minutě stanovil konečné skóre 1:0.

Sigma nastoupila ve stejné sestavě jako v předchozích dvou kolech. Před zápasem se Letná rozloučila s Davidem Lafatou, který v průběhu zápasu nastoupil k poslednímu zápasu za Spartu. Do první vážné akce se dostala domácí Sparta, kdy se ve 3. minutě po chybě Vepřeka dostal k přízemnímu centru Stanciu, následný centr Buchtovi vypadl z rukavic, ale Šuralovi se z blízkosti nepodařilo překonat hostujícího brankáře. Obrovskou šanci na otevření skóre ale měla Sigma, když se v 7. minutě po centru Řezníčka objevil sám na malém vápně Zahradníček, jenže z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře Nitu. Ve 23. minutě Sparta zahrávala volný přímo kop, Stanciu posadil nadýchaný centr na hlavu letenského kapitána Šurala, ale ten v dobré příležitosti hlavičkoval doprostřed brány, kde stál připravený Buchta. Jeden z důležitých momentů přišel v 38. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Sigmy Michal Vepřek, a Olomouc musela dohrávat zápas v deseti mužích.

V úvodu druhého poločasu přišel první gól zápasu. Celá akce se zrodila ve 47. minutě Kangovou výbornou přihrávkou na Ben Chaima, ten předložil míč před prázdnou bránu Sigmy domácímu kapitánovi Šuralovi a ten otevřel skóre zápasu. V 68. minutě se dalekonosnou ránou prezentoval domácí Kanga, jehož ránu výborným zákrokem vyrazil brankář Buchta na pravou tyč své svatyně, následná dorážka loučícího se Lafaty potom mířila nad branku. Lafata mohl za okamžik v 71. minutě zvýšit náskok svého týmu na 2:0, když si po centru od rohového praporku našel místečko na malém vápně a poslal důraznou hlavičku na hostující bránu, ale perfektním zákrokem mu Buchta radost překazil. Poslední důležitý moment se bohužel opět odehrál ve vápně Sigmy, když v 77. minutě zahrál nedovolenou "malou domů" stoper Radakovič, který sklepl míč do rukou Buchty. Naštěstí pro olomoucké Sparta nerozehrála standardní situaci dobře a dobrým výběhem vše pojistil brankář Buchta. Utkání tedy skončilo skórem 1:0.

"Sparta si nějaký velký a vytrvalý tlak nevypracovala. Myslím si, že jsme dokonce byli v poli lepší a aktivnější, chtěli jsme dál zůstat aktivní. Věděli jsme i poločasový výsledek z Jablonce a věděli jsme, že musíme hrát i v deseti na vítězství. Bylo pro mě důležité, abychom tady odehráli poctivý výkon, a je škoda, že jsme dohrávali v deseti, myslím si, že to bylo hodně přísné," řekl po utkání trenér Sigmy Václav Jílek.

AC Sparta Praha 1 : 0 SK Sigma Olomouc

Branky: 46. Šural
Rozhodčí: Příhoda – Paták, Kubr
ŽK: Štětina, Plavšić – Vepřek, Jemelka
ČK: Vepřek
Diváků: 14 297

Sestava AC Sparta Praha: Niță – Zahustel, Costa, Štětina, Frýdek – Kulhánek, Kanga – Plavšić (86. Saček), Stanciu (60. Lafata), Ben Chaim (65. Vatajelu) – Šural. Trenér: Hapal.

Sestava SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (62. Manzia), Houska, Plšek (74. Moulis), Kalvach, Falta – Řezníček (46. Texl). Trenér: Jílek.