Reklama

Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška, venku je 6.7 °C

Rozlučte se s prázdninami s Moravským divadlem! Na Fortu Křelov se chystá celodenní program pro děti i dospělé

Kultura

24.8.2023

Autor: red

V sobotu 2. září se na Fortu Křelov XVII. uskuteční poslední letošní open air představení, které pořádá Moravské divadlo Olomouc. Dopoledne bude patřit dětem a Minioperám, večer si mohou diváci užít oblíbenou komedii Sluha dvou pánů. Během celého dne bude v prostorách fortu probíhat doprovodný program pro děti i dospělé.

Miniopery

Sluha dvou pánů

Foto: Moravské divadlo, Jan Procházka

Již v 10 hodin odehraje soubor opery a operety spolu s dětmi z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a členy Dětského pěveckého sboru BoDo centrum hudební pohádky Miniopery od autorů Uhlíře a Svěráka. Malí diváci se mohou těšit na pohádky o Budulínkovi, Šípkové Růžence a Červené Karkulce.

V 19 hodin začne kultovní komedie Sluha dvou pánů, která je na repertoáru činohry již deset let. V hlavní roli Truffaldina se představí Roman Vencl.

Už od dopoledních 9 hodin bude v areálu probíhat doprovodný program, který připravuje Ateliér MDO ve spolupráci s Fortem Křelov XVII. Na své si přijdou děti i dospělí. Čekají na ně ukázky starých řemesel s možností vlastní výroby v mincovně, tiskárně nebo kovárně, prohlídky kasemat a muzea, výtvarné a dramatické dílničky a soutěžní stanoviště.

Vstupenky na představení je možné zakoupit v pokladně divadla nebo online →