Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 14.4 °C

Roman Hubník končí profesionální kariéru

Sport

2.6.2022

Autor: Petr Pelíšek

Jedna z velkých osobností českého fotbalu posledních let obránce Roman Hubník se rozhodl ukončit profesionální kariéru. Během ní získal v domácí soutěži čtyři mistrovské tituly - tři s Plzní a jeden se Spartou. V minulé sezoně vstoupil také do Klubu legend, kam patří hráči s 300 odehranými starty. Za reprezentaci odehrál 30 utkání a zúčastnil se dvou mistrovství Evropy.

Od ligového debutu Romana Hubníka letos v listopadu uplyne dvacet let. Příležitost ochutnat nejvyšší fotbalovou soutěž mu v barvách Sigmy dal poprvé trenér Jiří Kotrba 9. listopadu 2002 v utkání proti pražské Spartě. „Byla to jiná doba než dnes. V týmu jsem byl nejmladší, další kluci byli třeba až čtyři pět let ode mě. Byla to obrovská škola a dobrá,“ říká Roman Hubník.

V zimě 2007 přišlo první zahraniční angažmá, když Olomouc, za tehdy rekordní přestupovou částku, která se pohybovala okolo 100 milionů korun, vyměnil za FK Moskva. I vinou zranění se však v ruském klubu neprosadil. Zadařilo se mu ale na hostováních. Kalendářní rok 2009 odehrál v pražské Spartě podílel se na zisku mistrovského titulu v sezoně 2009/10. Druhou polovinu ročníku ale už hrál v barvách německé Herthy Berlín. S ní v sezoně 2012/13 vybojoval návrat do elitní Bundesligy.

Poté již následoval návrat zpět do České republiky. Od ligového ročníku 2013/14 začal oblékat dres Viktorie Plzeň, kde zažil nejúspěšnější část své kariéry. Získal s ní další tři mistrovské tituly (2014/15, 2015/16 a 2017/18), Český superpohár (2015) a pravidelně hrál Ligu mistrů a Evropskou ligu, kde čelil těm nejlepším celkům kontinentu, v čele s Realem Madrid nebo Manchesterem City. Ve Viktorii se stal i kapitánem mužstva. „V Plzni to byly neskutečné časy. Řadím to v kariéře nejvýš. Díky Lize mistrů a taky jsem se dostal i do reprezentace. V Hertě jsme postoupili do bundesligy, což beru taky jako takový malý titul. Tituly v Plzni jsem si ale moc užíval asi nejvíc,“ ohlíží se Roman Hubník.

Za národní tým odehrál 30 zápasů, ten poslední symbolicky na Andrově stadionu proti Skotsku v září 2020. Zúčastnil se dvou mistrovství Evropy (2012 v Polsku a na Ukrajině a 2016 ve Francii).

Do Olomouce se nakrátko vrátil na podzim 2015 na půlroční hostování. Trvalý návrat přišel v létě 2020. V Sigmě se mu podařilo zkompletovat 300 ligových startů a vstoupit do Klubu legend. Stalo se tak v utkání proti Liberci 20. března 2022. „Je pravda, že když jsem se z Plzně vracel do Olomouce, tak už jsem to v hlavě měl, že by bylo hezké na těch 300 zápasů dosáhnout. Je to klub legend a něco to opravdu znamená. Ale teď jsem rád, že už to mám za sebou,“ řekl tehdy s úsměvem Hubník.

Celkově ligovou bilanci uzavřel na 307 startech (155 za Sigmu, 123 za Plzeň a 29 za Spartu), v nichž vstřelil 12 branek. „Teď se budu naplno věnovat svému podnikání. Věřím, že se mi v něm bude dařit. Díky všem,“ uvedl Hubník.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Hanácký pivovar

Katalog firem » Restaurace, stravování » Pivovary

Hanácký pivovar je řemeslný pivovar na ulici Šlechtitelů v Olomouci – Holici. Výrobu zahájil ve druhé polovině roku 2017. V produktové nabídce pivovaru se objevují jak tradiční piva ...