Reklama

Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara, venku je 10.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Restart extraligy nebyl pro Moru šťastný

Sport

15.11.2022

Autor: Petr Pelíšek

Znovu se rozjet po reprezentační přestávce se hokejistům HC Olomouc nepodařilo. Dohrávané utkání čtvrtého kola tuzemské elitní soutěže totiž v Karlových Varech prohráli o gól.

Domácím pomohl první gól, který přišel už ve 3. minutě. Střílenou přihrávku před brankou tečoval Kohout. Pak ještě Černoch trefil do tyče. Olomouc se v prvním dějství dostávala na dostřel pouze ojediněle. Sedláček ještě musel vychytat Beránka, který ještě před první sirénou trefil také tyčku. Druhou třetinu začaly zase lépe Vary. Koblasa sólo neproměnil, ale ve 23. minutě už skóroval Redlich. Od té doby převzala otěže zápasu Olomouc. Domácím zatápěla v obranném pásmu, ale dát gól se nedařilo. Navíc pak dal třetí domácí branku Kohout. Třetí dějství začala Mora, už s Lukášem v bráně, aktivně. Vytěžila z toho ale jen dvě branky, po trefách Bambuly a Strapáče to bylo jen o gól. V závěru to ještě bylo drama, velmi dobré zákroky ukázali oba brankáři, ten domácí ještě pár sekund před koncem.

„„Nezačali jsme dobře, první třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. To dnes rozhodlo zápas. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale inkasovali jsme dva góly. Ve třetí části jsme s tím chtěli něco udělat, ale bohužel se nám nepovedlo vyrovnat. Dokázali jsme dát dva góly, třetí tam byl na vlásku, ale první třetinou jsme urazili štěstí," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Kohout (Redlich, Jiskra), 23. Redlich (Kohout, Jiskra), 37. Kohout (Havlín) - 46. Bambula (Knotek), 49. Strapáč. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gerát, Špůr. Vyloučení: 1:1. Diváci: 2729.

K. Vary: Lukeš – Huttula, Plutnar, Bartejs, Dlapa, Pulpán, Havlín, Mikyska – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, Beránek – Bernad, Sapoušek, Kružík. Trenér David Bruk.
HC Olomouc: Sedláček (40. Lukáš) – Ondrušek, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš – Rutar, Káňa, Nahodil – Kunc, Kusko, Knotek – Bambula, Anděl, Menšík – Navrátil, Olesz, Strapáč – Mácha. Trenér Jan Tomajko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu a punč. Těšíme se na vás.

Filip