Reklama

Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika, venku je -8.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Radnice hledá zhotovitele nové tramvajové trati. Ve hře je zakázka za tři sta milionů

Zprávy z regionu

24.9.2012

Autor: amb

Terénní práce první etapy stavby tramvajové trati na Nové Sady jsou v plném proudu, už nyní však olomoučtí radní zahájili výběrové řízení, v němž hledají stavební firmu, která by v příštím roce zajistila stavbu dopravní a technické infrastruktury. Výše zakázky by mohla přesáhnout i částku tři sta milionů korun.

Součástí prací v rámci stavební etapy B bude i vybudování místní komunikace pro tramvajovou a automobilovou dopravu, včetně komunikací pro chodce a cyklisty. V rámci stavby budou provedeny také nezbytné přeložky některých vedení inženýrských sítí a technických zařízení. Stavba má zahrnout i konečné úpravy terénu včetně venkovní architektury, mobiliáře a zeleně.
Předpokládaná cena stavby je 309 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. "Očekáváme, že po ukončení soutěže na veřejnou zakázku se však tato cena sníží," uvedla mluvčí olomouckého magistrátu Radka Štědrá.
Tramvaje poprvé vyjedou na novou trať pravděpodobně už na začátku roku 2014. Stavba samotná je rozdělena do dvou částí, od letošního června se pracuje na terénních úpravách a výstavbě dvou mostů, samotný kolejový svršek, jehož se týká i vypsaná soutěž, se začne budovat na jaře příštího roku. Město spolu s investorem Šantovky zaplatí jen část z 370 milionů korun, které si vybudování trati vyžádá. Projekt totiž dostal dotaci z takzvaných švýcarských fondů. Z alpské země přiteče na Hanou zhruba čtvrt miliardy.

amb

Reklama

iLoveServis

Katalog firem » Obchod » Mobilní telefony, telekomunikace

Trápí Vás nízká kapacita Vaší baterie?
Vyměníme Vám ji na počkání a nyní s 20% slevou!

Důležitost plné kapacity baterie nemusíme v dnešní době vůbec zdůrazňovat. Jedná se o již standardní věc, se kterou počítá každý. Nicméně kapacita baterie se v průběhu používání Vašeho telefonu postupně snižuje, až můžete jednou dojít k nepříjemnému zjištění, že Váš telefon nabíjíte 3x denně. A to je situace, do které nechce dojít nikdo z nás.

Pokud se s tímto problémem potýkáte, pomůžeme Vám ho rychle vyřešit! Nyní navíc s 20% slevou!
Pro uplatnění slevy stačí obsluze na pobočce sdělit kód:

UNOR20

Slevový kód lze uplatnit pouze na výměnu baterie u Apple telefonů.