UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
První prohra, Mora doma padla s Pardubicemi
První ze tří zápasů tohoto týdne hráli hokejisté HC Olomouc v Plecharéně proti Pardubicím. Moře se v pátém extraligovém dějství nepovedlo na Dynamo vyzrát a poprvé v sezoně prohrála.
Olomouc vstoupila do utkání lépe a brzy si vynutila první přesilovku. Pardubice však zvládly oslabení úspěšn. Blízko úvodní brance byl v polovině třetiny Nahodil, po uplynutí trestu Vály trefil tyč. Pardubice v 15. minutě skórovaly a náskok pohlídaly až do konce třetiny. A to i přes aktivitu Olomouce, která měla k dispozici i další přesilovou hru. Ve 24. minutě skončila Ondruškova nepřesná rána na mantinelu za bránou, odražený puk si sebral Orsava, který ho předložil Káňovi a bylo to 1:1. To bylo v přesilovce dva plus dva za vysokou hůl. Pak jel Zohorna sám na Konráda, ten si s jeho zakončením poradil. Jenže na začátku 38. minuty při přesilovce Kohouti inkasovali podruhé. Olomoučtí začali třetí dvacetiminutovku aktivněji, obrana Dynama je však nepustila do žádné vážnější příležitosti. Svěřenci kouče Tomajka se snažili stupňovat svou ofenzivní aktivitu, chyběla jim efektivita v koncovce. Olomoučtí to tři minuty před koncem zkusili v šesti hráčích v poli a na ukazateli skóre se nezměnilo nic.
"Zápas jsme začali poměrně dobře. V první třetině jsme si vytvořili šance, ale nedokázali jsme je proměnit. První gól soupeře nás potom trochu zabrzdil. Ve druhé třetině jsme využili přesilovku, ale Pardubice následně také. Při závěrečné hře bez brankáře jsme si vytvořili střelecké možnosti, ale nedokázali jsme je využít. Celkově jsme však nepodali vůbec špatný výkon. Když budeme takhle hrát dál, budeme bodovat," řekl trenér Mory Jan Tomajko.
HC Olomouc – Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Káňa (Orsava) – 15. R. Kousal (Poulíček), 38. Košťálek. Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4665.
HC Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík – Orsava, Menšík, Káňa – Musil, Nahodil, Klimek – Bambula, Knotek, Kunc – Kusko, Navrátil, Strapáč. Trenér Jan Tomajko.
Pardubice: Frodl – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hrádek, Vála – Hyka, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Říčka – Paulovič, Poulíček, Kousal – Urban, Rákos, Koffer. Trenér Radim Rulík.
Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce ZÁŘÍ do odvolání
BRÝLE ZA PŮLKU!!!
50% SLEVA na privátní obruby
50% SLEVA na sluneční brýle
50% SLEVA na všechna dioptrická, multifokální, sluneční, samozabarvovací a další skla
MĚŘENÍ ZRAKU K ZAKÁZCE ZDARMA!!!
www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
olomouc@orangeoptik.cz
Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou

DNES
Dnešek: Velký vlastenecký výlet i závěr mezinárodního varhanního festivalu
Sport
14.9.2025
Mora slaví první výhru v sezóně
Zprávy z regionu
14.9.2025
Jednu uzavírku nahradí druhá. Litovelská se otevře, Polská se uzavře i kvůli opravě plynovodu
Sport
13.9.2025