Reklama

Pátek 14. června 2024, svátek má Roland, venku je 22 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

První body pro tým Janík-Motorsport ve virtuálních závodech

Sport

17.3.2023

Autor: jur

V úterý, 14.3.2023 odstartoval první závod šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2023 na australském okruhu Mount Panorama, kterého se účastnilo celkem 18 jezdců z devíti týmů.

Foto: Mercedes-Benz Virtual GP 2023 - 1. závod - Mount Panorama - GT3, iRacing

Už kvalifikace ukázala, že favorité šampionátu budou zajíždět ty nejlepší časy na této jezdecky náročné trati a pak i celý závod povedou až do konce. Mezi jezdci je Mount Panorama tratí buď oblíbenou nebo neoblíbenou… nic mezi tím neexistuje. Tato trať v letošní sezóně Mercedes-Benz Virtual GP 2023 patří mezi ty náročnější. A hned jako první prověřila připravenost všech týmů a jezdců.

Tým Janík Motorsport / JJ Racing Team vstupuje do šampionátu jako nováček. Cílem je nasbírat zkušenosti, poznat Mercedes-AMG GT3 Evo, se kterým se pojede prvních 6 závodů z 12 a také se porovnat se soupeři.

První závod dopadl pro tým Janík-Motorsport dle očekávání. Petr Nezhyba se umístil na 14. místě v kvalifikaci a Michal Dráber se kvalifikoval na 18. místě. Pro tento závod bylo naším úkolem přivézt auto do cíle a získat první body do šampionátu. A to se povedlo. Petr Nezhyba dojel do cíle na pěkném 12. místě a získal tak první 4 body a předvedl pár pěkných soubojů během závodu. Michal Dráber dojel na 14. místě, kdy bohužel během závodu trochu víc opřel auto o bariéru kolem trati a utrhl si přední spoiler na autě. Díky tomu neměl patřičnou rychlost a začal ztrácet. I přesto dovezl auto do cíle a získal 2 body do šampionátu.

"Závod proběhl víceméně dle očekávání a dá se říct i přání. Kvalifikace se povedla na 14. pozici, se kterou jsem se přetahoval první půlku závodu s Davidem Urbančíkem a měli jsme pár pěkných momentů. Do žádného většího souboje jsem se ale nepouštěl, protože jsem si nebyl na této trati vůbec jistý a chtěl jsem auto dovézt do cíle. Výsledná 12. pozice je pro mě úspěchem. Je to první závod a uvidíme, co bude dál, říká Petr Nezhyba.

"Čekal jsem, že první závod pro mě bude složitý. Z této trati mám obrovský respekt. Hlavně jsem nechtěl udělat chybu a vyřadit se ze závodu. Ideální závodní pace jsem našel až v půlce závodu, což ale bylo pozdě a ztrátu už jsem nedokázal stáhnout. A navíc jsem bohužel trochu víc opřel auto o svodidla a utrhl jsem spoiler. Pro příští závod to chce mnohem víc tréninku," dodává Michal Dráber.

Další závod náš tým pojede na okruhu Daytona 28. 3. 2023. Pro tento závod je cílem opět atakovat TOP 10 a opět získat více bodů.

Záznam ze závodu na YT Virtual GP

jur

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip