Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 15.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Prodloužené Olomoucké shakespearovské léto sklidilo úspěch. Na představení dorazilo přes 2300 diváků

Kultura

9.8.2018

Autor: red

Vyprodaná představení, příjemná atmosféra a potlesky ve stoje, v takovém duchu se nesl celý festival Olomoucké shakespearovské léto, který letos už potřetí uspořádalo olomoucké Divadlo Tramtarie. Festival obsadil na týden krásné prostředí parkánových zahrad Uměleckého centra Univerzity Palackého. Během šesti dnů zahrálo Divadlo Tramtarie šest večerních představení a dvě pohádky. Na festival dorazilo přes 2300 diváků.

První dva večery patřily letní komedii Po stopách něžného muže, nechyběl ani kultovní Kabaret nahatý Shakespeare, který na festivalu oslavil 107. a 108. reprízu. Představení navštívil i ministr kultury Antonín Staněk a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller. Stejně jako loni vystoupili i Herci Na ležáka, tedy herci Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc se svými stand-up výstupy. Festival pak zakončila černá komedie Divoké historky v režii Filipa Nuckollse.

Pro děti zahrálo Divadlo Tramtarie pohádku Princ Bajaja a pohádku O pračlovíčkovi na nádvoří Uměleckého centra. A přestože pohádku O pračlovíčkovi hraje divadlo už 8 let a má za sebou přes 450 repríz, opět ji navštívilo na 150 diváků.

Divadlo Tramtarie v rámci festivalu představilo také nový tramtakaravan, který posloužil jako pokladna.

I přes drobnou nepřízeň počasí v podobě náhlé průtrže mračen u komedie Po stopách něžného muže a mírného deště během posledního večera, kdy se uváděly Divoké historky, navštívilo festival Olomoucké shakespearovské léto přes 2300 diváků.

"Jsme nadšení, původní kapacita byla 350 míst a téměř u všech představení jsme nakonec pro obrovský zájem kapacitu ještě navyšovali. Navíc každý večer jsme sklidili nadšený potlesk ve stoje a divácké ohlasy jsou opravdu skvělé. Už teď máme nové nápady na příští ročník," uzavřela Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.