Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 19.6 °C

Přípravy na Mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice jsou v plném proudu

Sport

20.6.2019

Autor: red

Už 28. června v Olomouci odstartuje Mistrovství české republiky v atletice juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. A bude se na co těšit. Organizační týmy upravují atletický stadion pro potřeby a pro hladký průběh celého šampionátu a domácí atleti dělají poslední kroky v náročné přípravě na mistrovství.

Foto: Archiv klubu

Mladá sprinterská naděje Eva Kubíčková splnila na začátku června nominační kritérium pro start na Evropském olympijském festivalu mládeže v Baku, když v běhu na 100 m vytvořila nový osobní i oddílový rekord 11,92 s a pomýšlí tak na cenné kovy, o které ale bude muset bojovat s další olomouckou závodnicí Lucií Mičunkovou. Také sprinter Vojtěch Horák s osobním výkonem 11,19 s v běhu na 100 m bude pro domácí klub želízkem v ohni a společně se svými sprinterskými kolegy Danielem Nevrlou, Kryštofem Sládkem a Janem Šalmanem bude bojovat o medailové umístění i ve štafetě, kde mají ambice na překonání českého národního rekordu. Juniorskou atletickou nadějí je koulař Jakub Héža, který bude chtít na šampionátu potvrdit minimálně loňské stříbrné umístění. Jakub se momentálně těší skvělé formě. Má splněný limit na Mistrovství Evropy mládeže a na konci května si na domácím stadionu vylepšil osobní maximum na 18,41 m. V hodu diskem budou bojovat o medaile Karolína Morbitzerová a Barbora Héžová. O co nejlepší umístění budou také usilovat loňský účastník Mistrovství Evropy Jonáš Pospíšil, vytrvalec Michal Hroch, tyčkař Jiří Novotný a další mladé naděje olomouckého klubu.

Reklama

Velitelství Vojenské policie - Stráž obrany státu

Katalog firem » Úřady, instituce » Armáda

Velitelství Vojenské policie Olomouc, které je nositelem čestného názvu „Stráže obrany státu“, a je výkonným orgánem policejní ochrany ozbrojených sil, vojenských objektů, vojenského m...