Reklama

Čtvrtek 21. února 2019, svátek má Lenka, venku je 3.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přijďte se v pondělí pobavit do U-klubu. Pomůžete dobré věci

Kultura

29.1.2010

Autor: amb

Benefiční koncert s názvem Pomozme Haiti se uskuteční v pondělí 1. února od 19 hodin v olomouckém U-klubu. Pořadatelé koncertu slibují dobrou zábavu, o níž se postará několik kapel v čele se známými Jumping Drums, a také hřejivý pocit pro všechny, kdo takto přispějí na dobrou věc.

"Nechtěli jsme jen pasivně přihlížet neštěstí, které Haiti postihlo, a proto jsme uspořádali tento koncert. Pevně věříme, že finanční částka vybraná od sponzorů a ze vstupného pomůže alespoň trochu ulehčit utrpení lidí na Haiti," uvedl za pořadatele akce Matěj Slezák. Celá částka z vybraného vstupného a finanční sponzorské dary budou podle něj během večera předány zástupci Arcidiecézní charity Olomouc, která organizuje veřejnou sbírku na pomoc Haiti.
V rámci večera vystoupí známá kapela Jumping Drums která předvede svou bláznivou bubenickou show. Frontman kapely Ivo Batoušek bude zároveň celým večerem provázet. Dále se diváci mohou těšit na olomouckou alternativní kapelu Po obědě a v neposlední řadě na vystoupení hudebního seskupení Again. "Všechny kapely vystupují bez nároku na honorář," zmínil Slezák.
Vstupné na koncert činí sto korun a celá tato částka poputuje na zmíněný dobročinný účel. Pomoci Haiti se v těchto dnech rozhodla i olomoucká radnice, která na pomoc živly sužovanému ostrovu posílá padesát tisíc korun. Další pomoc ve výši zhruba 150 až 200 tisíc musí schválit městské zastupitelstvo. Radní navíc uvažují o zorganizování sbírky mezi zaměstnanci magistrátu.

amb