Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 27.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přijďte nasát vánoční atmosféru na Floru. Blíží se Advent v Oranžerii

Tipy a názory

26.11.2019

Autor: Zuzana Doleželová

Historickou Oranžerii ve Smetanových sadech čeká 29. listopadu až 1. prosince už druhý ročník předvánoční výstavy Advent v Oranžerii, která prezentuje originální dekorace od designových tvůrců a lokálních výrobců.

ADVENT V ORANŽERII

pá 13:00-18:00
so, ne 09:00-18:00
Vstup zdarma, workshopy zpoplatněny. Veškeré informace naleznete na webu.

Advent v Oranžerii bude plný adventních dekorací, ručně vyráběných vánočních ozdob, šperků, oblečení i stylových doplňků. Z lokálních a designových tvůrců se představí oděvní ateliér Jančo Design, floristické studio Maire Botanical, kosmetika Ringana, bylinné čaje Eupatoria, truhlářská výroba Pavla Ožana či vinařství Víno Hruška.

Návštěvníci si také mohou vlastnoručně vytvořit adventní dekoraci pod vedením zkušené floristky Ireny Smutné. V rámci několika workshopů lze vytvořit věnec na dveře, ozdobný stromeček svícen a další. Veškerý materiál i nářadí bude k dispozici. Návštěvníci se také mohou těšit na klavírní koledy v podání Martina Smutného, na občerstvení od BEATA lunch & coffee a zejména ženy ocení módní přehlídky Jančo Design a Maire Botanical.

Oranžerie ve Smetanových sadech je národní kulturní památkou a dnes se pyšní označením nejstarší pamětnice olomouckých parků. Během akce si návštěvníci mohou užívat atmosféru její stopadesátileté historie, umělecký ráz i řemeslnou kvalitu samotného prostoru.