Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17.4 °C

Přemýšlíte, jak si ozvláštnit léto? Půjčte si pohyb a vydejte se na výlety po okolí

Tipy a názory

20.7.2020

Lenka Šimková

Zkrachovaly vám plány na dovolenou nebo jen přemýšlíte, jak zabavit děti během prázdninových měsíců? Co třeba udělat si na kolech výlet do Litovelského Pomoraví nebo do Radíkova na koloběžkách? Děti se při pohybu na čerstvém vzduchu zabaví a vy si hezky pročistíte hlavu. A pokud se vám kvůli pár letním výletům hned nechce kupovat koloběžky či kola pro celou rodinu, tak se nemusíte bát. Pohyb si můžete i půjčit. ;-)

Půjč si pohyb

Adresa: Litovelská 116/5, Olomouc
Telefon: 585 418 418, 725 344 269
Email: info@pujcsipohyb.cz 
Více informací: www.pujcsipohyb.cz 

V Olomouci již řadu let působí celoroční sportovní škola Newman School, která pravidelně pořádá nejrůznější sportovní aktivity pro děti, a letos v létě rozjela zcela nový projekt – Půjč si pohyb. "Přes devadesát procent klientů naší sportovní školy tvoří děti, tak jsme chtěli udělat něco speciálního a zaměřit prodej i půjčovnu více na ně. Asi jako jediní v Olomouci tak nabízíme půjčení dětských kol na celou sezonu, což si myslím, že je poměrně zajímavá služba. Kvalitní dětské kolo v dnešní době stojí okolo deseti tisíc, k tomu si připočítejte vybavení a riziko, že do příští sezony vám dítě vyroste. My jsme schopni zajistit půjčení nejen dětského kola, ale i vybavení na celou sezonu za třetinovou cenu. Je to i taková služba pro rodiče, kteří nemusí mít obavy investovat do něčeho, co by nejpozději za dva roky museli dát pryč," informuje Zdeněk Novák, provozovatel půjčovny i sportovní školy.

Vše začíná v prodejně a půjčovně, kde vám s výběrem správného vybavení i doplňků rádi poradí. Kam se pak vydáte na výlet, záleží už jen na vás. ;-) 

Foto: Jan Procházka

Kromě dětského kola si však můžete na místě půjčit, ale i zakoupit, koloběžky, elektrokoloběžby či elektrokola. "Na své si u nás přijde celá rodina. Kromě dětských kol a koloběžek, které jsme schopni půjčit na celou sezonu, půjčujeme i elektrokola a koloběžky pro dospělé. Ty se dají půjčit na jeden i více dnů, maximálně však na týden. Speciální cenu máme i pro víkendové zápůjčky. Nově máme v nabídce také stále populárnější elektrokoloběžky, u kterých je doba zápůjčky od čtyř hodin, ale dají se rovněž půjčit i na několik dnů či celý týden. Kromě toho půjčujeme lidem i doplňky, jako jsou helmy, zámky na kolo chrániče pro děti… Při celosezónních zápůjčkách dětských kol je pak helma i zámek v ceně. Během sezony je pak samozřejmě možná výměna těchto doplňků, pokud nastane nějaký technický problém. Samozřejmostí je pak u všech našich produktů kompletní servis," vysvětluje Zdeněk Novák.

Foto: Jan Procházka

Pokud tedy přemýšlíte, čím dětem ozvláštnit prázdniny, nebo co podniknout o víkendu, můžete se vydat na kole či koloběžkách po okolí. "Elektrokola doporučujeme většinou lidem, kteří si už na klasickém kole úplně nevěří nebo jsou na tom pohybově hůř. Najedete na něm spoustu kilometrů, podíváte se na nejrůznější místa v okolí a zase tolik se nenadřete," usmívá se Zdeněk Novák a doplňuje, že v půjčovně chystají pro zákazníky i různé tipy na výlety, a to jak krátkodobé, které zvládnete během pár hodin, tak celodenní. Vydat se tak na kolech můžete třeba i na Helfštýn či Bouzov. ;-)

Foto: Jan Procházka

Kromě toho, že si můžete udělat aktivní dovolenou či víkendový výlet, tak můžete dětem půjčit sportovní vybavení a poslat je na některý z příměstských táborů, které Newman School pořádá. "Přes léto děláme v Olomouci hned několik druhů příměstských táborů, dále různé kroužky, lekce inline bruslení a spoustu dalších aktivit. Na tábor s námi můžou jet i úplní začátečníci, kteří se na kole teprve učí. Takové dítě bez zkušeností u nás vybavíme potřebnými chrániči, helmou, vybereme adekvátní kolo a následuje několik cviků pro udržení stability a během hodiny jsme schopni dítě na kole rozjezdit. U dětských kol je velmi důležitá jejich váha, protože pokud se má dítě při rozjezdu opřít do těžkého kola, tak ztrácí stabilitu hned ze začátku. Pak začíná být zklamané a podrážděné, že mu to nejde. Proto máme samá lehká dětská kola, kdy je rozjezd mnohem snazší a pak už jde jen o to, vychytat stabilitu," dodává Zdeněk Novák.

Nabídku příměstských táborů pro toto léto a veškerých dalších aktivit sportovní školy Newman School naleznete zde →