Představenstvo městských lesů odvolalo Romana Šimka. Prý je čas na nový impulz - OLOMOUC.CZ
Reklama

Úterý 16. září 2025, svátek má Ludmila, venku je 20.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Představenstvo městských lesů odvolalo Romana Šimka. Prý je čas na nový impulz

Zprávy z regionu

6.12.2011

Autor: Jan Procházka

Roman Šimek už není ředitelem Lesů města Olomouce. Na včerejším zasedání ho odvolalo představenstvo společnosti. Ta podle něj potřebuje nový impulz ke svému rozvoji. Pod Šimkem se ředitelská židle houpala už dlouho. V souvislosti s jeho odvoláním se však hovořilo o politických tlacích.

"Představenstvo společnosti Lesy města Olomouce na svém zasedání reflektovalo potřebu dát společnosti nový impuls pro další rozvoj." Tak komentoval rozhodnutí orgánu jeho předseda Petr Navrátil. Hlava dnes již bývalého ředitele Romana Šimka byla na pomyslném špalku už několikrát, naposledy na předchozím jednání představenstva před měsícem. To však jeho setrvání ve funkci nečekaně potvrdilo, byť s převahou jediného hlasu. Podle oficiálních zdrojů z radnice nebylo město dlouhodobě spokojeno s fungováním společnosti. V kuloárech se však hovořilo o politických důvodech. Roman Šimek totiž neměl se stávající koalicí nejlepší vztahy, na jeho místo měl být údajně dosazen bývalý náměstek primátora Jiří Martinák.
Šimka se členům představenstva podařilo odvolat až včera. Opírali se přitom o předložený audit hospodaření společnosti. Jeho existenci však radnice tajila, možnost nahlédnout do něj neměli novináři ani kritizovaný ředitel. "Na radě města se o auditu hovořilo, je však ve stádiu rozpracovanosti, jeho autor radní seznámil s postupem práce. Žádný dokument zatím předložen nebyl," uvedla v polovině minulého týdne mluvčí radnice Jana Doleželová a doplnila, že audit by měl být hotový koncem roku. V dnes zveřejněném zápisu z jednání rady přitom radní berou předložený audit na vědomí.

Vedení města se na dnešní tiskové konferenci odvoláním Romana Šimka nechlubilo a otázky přehrálo na nepřítomného náměstka Jana Holpucha. Ten potvrdil, že Šimkovo odvolání se očekávalo. "Poté, co jsme letos byli svědky poměrně složitého a zdlouhavého schvalování lesního hospodářského plánu, a kdy ze strany vedení společnosti došlo ke krokům, které překvapily nejen nás, ale také statutární orgány této společnosti, to určitě není překvapení. Očekával jsem to," uvedl Holpuch.

Své odvolání čekal i samotný Roman Šimek. "Vzhledem k tomu, že moje předchozí potvrzení ve funkci nebylo jednomyslné, problémy se nevyřešily a bylo to jen otázkou času. Je to vlastně dobře, protože pokud bych neměl důvěru a pohyboval se na hraně, projevilo by se to na chodu firmy," domnívá se dnes již bývalý ředitel. Zároveň však připustil, že pokud společnost vypíše nové výběrové řízení na ředitele, přihlášku si podá.
Zda toto řízení bude a kdy, však předseda představenstva Petr Navrátil sdělit nechtěl. "Budeme se tím zabývat na začátku roku. Zatím byl řízením pověřen dosavadní náměstek ředitele Radek Malínek," řekl Navrátil a zdůraznil, že v podobných společnostech je běžná výměna vedení po zhruba čtyřech letech. Roman Šimek stál v čele olomouckých lesů téměř dvacet let.

Jan Procházka

Reklama

MAREŠ - úklid bez kompromisů

Katalog firem » Služby » Úklid - práce, technika

Když jsem byl malý kluk, úklid absolutně nepatřil mezi mé silné stránky. Často jsem od příbuzných slýchal, že jsem nepořádný. Občas padlo dokonce i slůvko „bordelář“. Jak plynul č...