Reklama

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea, venku je 20.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Před reprezentační přestávkou vyrazí Sigma na jih

Sport

16.9.2022

Autor: Petr Pelíšek

Po 9. kole FORTUNA:LIGY budou mít české elitní fotbalové soutěže první reprezentační přestávku sezóny. Ještě před pauzou čeká na tým SK Sigma Olomouc zápas v Českých Budějovicích, bude to v sobotu od 16 hodin.

Sigma nebude v Českých Budějovicích kompletní. „Chybět nám bude pro trest za čtyři žluté karty Pokorný, ale vrátil se Lukáš Vraštil po trestu, jsou tady Víťa Beneš, Florent Poulolo, mohou hrát i ostatní hráči. Možností máme dost,“ řekl Milan Kerbr, asistent trenér SK Sigma.

Kromě Pokorného jsou ještě mimo hru ze zdravotních důvodů brankář Matúš Macík, útočník David Vaněček a záložník Štěpán Langer. V předchozích kolech chyběl také záložník Filip Zorvan, ovšem ten už by měl být v pořádku.

Hanáci prahnou po dalším bodovém zisku. „Na hráčích jde vidět odhodlání. Chceme tu situaci zlomit a otočit, konečně se dostat do nějakých klidnějších míst v tabulce. Budějovice na nás mají bod a my se chceme dostat před ně. Jako každého soupeře jsme je studovali a pevně věřím, že tam dokážeme vyhrát,“ uvedl Kerbr.

Za Dynamo hraje obránce Martin Sladký, který prvoligovou kariéru nastartoval v SK Sigma. „V Olomouci jsem byl krásných pět let a na to se nedá zapomenout. Ale teď jsem v Dynamu a chci Sigmu porazit. Je to soupeř, také to není poprvé, co jako soupeř po odchodu z Olomouce proti nim nastoupím a také mi není dvacet, aby mě to rozhodilo. Ale specifikum tam vzhledem k historii bude, to je jasné,“ řekl Martin Sladký pro klubový web. „Zážitků je hodně, v Sigmě jsem vlastně zažil asi svoje největší milníky v dospělém fotbale. Od postupu do ligy, přes první ligový gól a gól proti Spartě, díky kterému jsme vyhráli 1:0 a Sparta se porazila po devatenácti letech. Dále samozřejmě boj o Evropu, kde jsme v předkolech Evropské ligy nejprve vyřadili Kairat Almaty, kdy jsem doma na Sigmě dal krásný gól levačkou do šibenice a pak jednoznačně dvojzápas se Sevillou, to byl obrovský zážitek a jen škoda, že jsme doma nevyhráli, protože jsme hráli výborně a zasloužili jsme si to,“ podotkl.

Zápas Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc začne v sobotu 17. září v 16.00. Jako hlavní rozhodčí byl delegován Miroslav Zelinka, asistovat na pomezí mu budou Petr Antoníček a Jan Dohnálek.

Jak nastoupí:
České Budějovice: Janáček – Sladký, Havel, Králik, Skovajsa – Grič, Hellebrand  – Čmelík, Švec, Potočný – Zajíc. Trenér Jozef Weber.
SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Navrátil, Breite, Spáčil, Vodháněl– Chytil, Růsek. Trenér Václav Jílek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

RESTAURACE U JELENA

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Stylová myslivecká restaurace. Pořádáme svatební hostiny, firemní večírky, k dispozici je dětský koutek, WIFI :-) Jsme nekuřácká restaurace.