Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Policie pátrá po čtyřleté Marušce a jejím otci. Neviděli jste je?

Krimi

30.1.2019

Autor: red

Přerovští kriminalisté pátrají už od 7. prosince po čtyřleté Marii Žiškové a jejím otci. Sedmačtyřicetiletý muž dívenku ukrývá na neznámém místě.

Marie Žišková, narozená 21. 7. 2014, trvale bytem v okrese Olomouc
Vladimír Žiška, narozený 13. 12. 1971, trvale bytem v okrese Přerov

Foto: Policie ČR

"Dívka je štíhlé, asi metr vysoké postavy. Má modré oči, delší a rovné blond vlasy sahající pod lopatky. Pohřešovaná dívka se pohybuje v blízkosti svého otce a jeho přítelkyně. Otec dívky je nekontaktní, dívku ukrývá na neznámém místě, pravděpodobně z důvodu vydaného soudního usnesení o bezodkladném odnětí dítěte otci," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Dle doposud získaných informací se Maruška i se sedmačtyřicetiletým otcem a jeho o čtyři roky mladší přítelkyní vyskytují pravděpodobně v okrese Příbram ve Středočeském kraji. "S největší pravděpodobností pobývají zřejmě na vesnici v soukromém ubytování, které opouštějí zřídka a s velkou opatrností z důvodu hrozícího odhalení jejich místa pobytu. V průběhu pátrání bylo zjištěno, že se pohřešovaná pohybovala v motorovém vozidle VW Passat registrační značky 4M8 6943 tmavé šedé metalízy, se silně začerněnými skly zadních dveří," popsala Zajícová.

"Otec Vladimír Žiška je plnoštíhlé postavy vysoké 190 cm a vážící cca 125 kg. Má kulatý obličej, modrošedé oči, silné rty a středně husté obočí, tmavě hnědé, prošedivělé vlasy má krátké a rovné střižené na ježka s výraznou čelní pleší. V minulosti nosil krátký plnovous, ale v současné době je pravděpodobně oholen. Má zažloutlé zuby a výrazným identifikačním znakem může být chybějící přední horní zub (jednička)," popsala policejní mluvčí. Po jeho místě pobytu pátrají jak policisté, tak i Okresní soud Olomouc.

"Přivítáme jakékoliv informace od osob, které s nimi přišly do styku, a prosíme občany, aby věnovali pozornost novým sousedům a vozidlu, ve kterém by se mohli pohybovat. Jakékoliv poznatky je možné sdělit na mobilní telefonní číslo 601 365 551 nebo na celostátní bezplatnou linku 158," uvedla závěrem Zajícová.