Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 3.1 °C

Pohádka Princezna zakletá v čase 2, která se natáčela hned na třech místech v Olomouckém kraji, jde do kin

Kultura

10.11.2022

roc jap

Bouzov, Helfštýn a Sobotín. Tyto tři významné památky budou brzy k vidění v pokračování úspěšné české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase. Štáb zvolil tyto lokality pro natáčení již podruhé, a to kromě samotného kouzla míst i díky vstřícnému přístupu kraje. Film Princezna zakletá v čase 2, ve kterém se diváci mohou těšit na Elišku Křenkovou nebo Vojtu Kotka, zamíří do kin 17. listopadu. Olomoucká předpremiéra proběhne již tento pátek.

Princezna zakletá v čase 2 se natáčela hned na třech lokacích v Olomouckém kraji – štáb stejně jako u prvního filmu zavítal na impozantní hrad Bouzov, sídlo filmové rodiny princezny Elleny, a do malebného Resortu Sobotín včetně zámku, ze kterého v pohádce pochází Jan z Calderonu. Nově se ve druhém díle objeví také monumentální zřícenina hradu Helfštýn, jenž představuje část alchymistického města Ayry.

Foto: David Pařík

Foto: David Pařík

Druhý díl Princezny zakleté v čase bude ještě kouzelnější a výpravnější než její předchůdce. Magii ve světě Oberon, kde se příběh odehrává, tvoří pět hlavních Prvorun. Kromě Prvoruny Času, jež hrála ústřední úlohu i v prvním filmu, jsou to Prvoruny Života, Smrti, Elementů a Prostoru. Na scénu přichází tajemný alchymista, který chce Prvoruny ovládnout, a získat tak moc nad veškerou magií. Právě tomu se snaží zabránit trio hlavních hrdinů z prvního dílu, princezna Ellena, Jan z Calderonu a alchymistka Amélie. Tentokrát proti nim ale stojí zlo tak mocné, že to bez pomoci nezvládnou. Své síly tak spojí s alchymisty z kouzelného města Ayra, kteří se zapřisáhli magii chránit.

Foto: David Pařík

Hlavní protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové, na kterou se diváci mohou těšit rovnou dvakrát. „V pokračování jsme nechtěli opakovat stejnou premisu děje, jako v prvním dílu. Proto jsme se rozhodli dát runu času Amélii, na kterou má nyní ale úplně odlišný účinek. Rozštěpí jí v čase – proto se ve filmu objevuje její současná verze, ale i verze z minulosti. I v druhém díle si tedy hrajeme s časem,” říká režisér Petr Kubík, který na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.
Slavnostní premiéra filmu proběhla 29. října právě v Resortu Sobotín. Předpremiéra proběhne v olomouckém kině Metropol 11. listopadu. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na herce známé z prvního dílu, jako jsou Eliška Křenková, Marek Lambora, Natalia Germani, Roman Zach nebo Simona Hába Zmrzlá. Nově se k hereckému ansámblu připojí Vojtěch Kotek ve výrazné roli nebo například Karel Dobrý.