Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 4.9 °C

Podzimní festival duchovní hudby nabídne poezii dotýkající se lidského nitra

Kultura

6.10.2021

Autor: red

Ve čtvrtek 7. října v kapli sv. Anny zazní od 19 hodin výběr mystických básní ze sbírky Dotek tvého ticha, kterou přeložil a přebásnil olomoucký biskup Josef Hrdlička. Poezii přednese ostravský herec Jan Fišar, známý z televizních obrazovek, držitel nejprestižnější ceny v ČR za umělecký přednes Křišťálová růže, za hudebního doprovodu vyhledávaného theorbisty Jana Krejči.

Biskup Hrdlička (nahoře) a zleva Jan Fišar a Jan Krejča.

Foto: archiv Olomouckého arcibiskupství a archiv PFDH

Mystická poezie se stává velmi osobním až intimním vyjadřovacím prostředkem komunikace s Bohem, dialogem s Ním, modlitbou, meditací, zastavením se, setkáním s Pánem, stává se nástrojem sdílení mnohdy nesdělitelného, skrytého až tajemného. Poezie disponuje nepředstavitelnou silou uvedení do duchovní dimenze. Jediný verš, jedno jediné slovo má sílu dotknout se nitra hledajícího. Duchovní poezie není vázána časem a působí bez hranic.

Antologie španělské mystické poezie přebásněná olomouckým pomocným biskupem Josefem Hrdličkou a vydaná v loňském roce péčí olomouckého nakladatelství Refugium pod názvem Dotek tvého ticha nabízí setkání s Pánovými tajemstvími prostřednictvím vybraných básní třicítky autorů šesti staletí (od patnáctého po současnost).

Během programu zazní několik skladeb pro teorbu slavných virtuosů počátku sedmnáctého století. Jedná se o hudbu k danému účelu mimořádně vhodnou, neboť nástroj má příjemný, nepříliš silný zvuk. Loutnisté, díky tichosti svých nástrojů, často působili v největším soukromí svých zaměstnavatelů a jejich hudba tak sloužila k osobnímu rozjímání.

Vstupenky na koncert zakoupíte za 150 korun online nebo na místě, hodinu před začátkem koncertu.

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

SKVĚLÁ AKCE 2 490,- Kč

MODERNÍ LED INTELIGENTNÍ SVÍTIDLO
s dálkovým ovládáním
Změnou barvy světla a úrovně osvětlení snadno nastavíte atmosféru jak pro práci tak pro relaxaci. Optimální pro biorytmus člověka.

Vysoký světelný výkon 4100 lm zabezpečí dostatečné osvětlení.

Materiál/barva – broušený hliník
Rozměry - 67 x 42 x 6 cm

OBJEDNEJTE v e-shopu: www.kvalitni-svitidla.cz
https://www.kvalitni-svitidla.cz/svitidla/n astenna-a-stropni/eglo-75538-palmaves-1-cct /

a VYZVEDNĚTE v :

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )


V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz