Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 4.9 °C

Podzimní festival duchovní hudby nabídl výběr mystických básní ze sbírky Dotek tvého ticha

Kultura

8.10.2021

Autor: Petra Čtveráčková

O tom, že duchovní hudba může mít mnoho podob a forem, od komorních skladeb po rozsáhlá oratorní díla, ale že často zasahuje i za hranice jiných druhů umění, se mohli ve čtvrtek přesvědčit návštěvníci Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci.

Foto: PFDH

Dalším nově rekonstruovaným prostorem, který návštěvníci v rámci festivalu mohli navštívit, je vedle kostela sv. Mořice či baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém kopečku, také Kaple sv. Anny na Václavském náměstí. Tu v podvečer 7. října naplnilo podmanivé spojení hudby s výběrem španělské mystické poezie z 15. až 20. století.

Autorem českého překladu a přebásnění je olomoucký biskup Josef Hrdlička a sbírka básní v loňském roce vyšla pod názvem Dotek tvého ticha. O přednes vybraných básní z této knihy se zasloužil ostravský herec Jan Fišar, známý z televizních obrazovek, držitel Křišťálové růže - nejprestižnější ceny ČR za umělecký přednes, básně pak svou hrou na theorbu prokládal přední český renesančně-barokní hudebník Jan Krejča. Skladby, které tento večer zazněly, pochází z počátku 17. století z per skladatelů, kteří sami byli také básníky.

Poklidné tóny barokní theorby harmonicky prolínající se s recitací vytvořily téměř až intimní prostor pro pokojné oddávání se rozjímání a modlitbám.

Petra Čtveráčková

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

SKVĚLÁ AKCE 2 490,- Kč

MODERNÍ LED INTELIGENTNÍ SVÍTIDLO
s dálkovým ovládáním
Změnou barvy světla a úrovně osvětlení snadno nastavíte atmosféru jak pro práci tak pro relaxaci. Optimální pro biorytmus člověka.

Vysoký světelný výkon 4100 lm zabezpečí dostatečné osvětlení.

Materiál/barva – broušený hliník
Rozměry - 67 x 42 x 6 cm

OBJEDNEJTE v e-shopu: www.kvalitni-svitidla.cz
https://www.kvalitni-svitidla.cz/svitidla/n astenna-a-stropni/eglo-75538-palmaves-1-cct /

a VYZVEDNĚTE v :

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )


V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz