Reklama

Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub, venku je 16.3 °C

Podloubí v centru města ožilo murálovou malbou. Za realizací stojí Street Art Festival

Zprávy z regionu

12.7.2021

Autor: red

Další z "letních zdí" Street Art Festivalu Olomouc získala novou podobu. Ve dnech 8. až 11. července 2021 známému podloubí naproti kostelu sv. Mořice vtiskly novou podobu výtvarnice z Berlína, umělecké duo Die Geniesser. Obraz anonymního davu s názvem Relief odkazuje na silný pocit úlevy, který lidé při vracení se k běžnému životu cítí.

Foto: Dan Schulz

"Obraz s anonymním davem vyjadřuje silný pocit úlevy, který po pandemii všichni máme. Jde o to dostat se z izolace a znovu se k sobě vrátit, obejmout, tančit a prostě si jen užívat život naživo," popisují svůj obraz umělkyně.

Specifickou plochu na frekventovaném místě nabídli festivalu majitelé budovy po domluvě s městem Olomoucí. "Najít umělce, který by se do prostoru hodil stylem i technikou malby, byla výzva. Tím spíš, že se jedná o památkově chráněnou zónu. Když se ale do výběrového řízení přihlásilo výtvarné duo Die Geniesser, věděli jsme, že je vybráno," uvádí s úsměvem organizátorka festivalu, Romana Junkerová.

Koncem června získala nový nátěr v podobě street artové malby i budova Telegraphu. Autorem je francouzský malíř a ilustrátor Vincent Chignier.

Foto: Jan Vogl

Festival vyvrcholí koncem září murálovymi malbami v centru města i u Galerie Šantovka. Nejbližší termín prohlídek olomouckého street artu je 11. srpna a jeho součástí bude i podvečerní panelová diskuse v rámci olomouckého Trienale SEFO. To se bude letos věnovat právě i tématu umění ve veřejném prostoru a vizuálním smogu. Začátkem srpna (10. 8.) proběhne Projekce filmu Gold along the banks s úvodním komentářem organizátorů a 11. 8. panelová diskuse s názvem SEFO: Umění ve veřejném prostoru, lekce street art.

Veškerý program s podrobnostmi naleznete na stránkách Street Art Festivalu →

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip