Reklama

Pondělí 28. září 2020, svátek má Václav (dnes je Den české státnosti), venku je 10.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Počasí v úterý ráno potrápilo obyvatele Olomoucka, Šumperska a Prostějovska

Zprávy z regionu

11.2.2020

Autor: red

I v úterý nad ránem komplikoval situaci silný vítr, který doprovázel déšť, bouřky a místy i mírné krupobití. Hasiče zaměstnává odklízení popadaných stromů či uvolněné střešní krytiny. Nejhorší situace byla na Šumpersku, Prostějovsku a na Olomoucku.

Foto: HZS Olomouckého kraje

"Drtivou většinu technických pomocí i nadále představují spadené stromy. Hasiči pomáhají s likvidacemi po pádech na komunikace, železniční tratě či veřejné prostranství. Několikrát v průběhu posledních hodin spadené stromy poškodily dráty elektrického či telekomunikačního vedení. Jednotky také již několikrát zasahovaly u uvolněných plechů či střešních krytin," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák a kolem půl desáté doplnil: "V Olomouckém kraji i nadále stěžuje situaci silný vítr, zásahy jsou sice již v menším počtu, i tak stále vyjíždíme k novým typům technických pomocí. V tuto chvíli evidujeme zhruba další desítku výjezdů!"

Po desáté hodině dopolední stoupl počet nahlášených událostí na 31.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip