Čtvrtek 23. listopadu 2017, venku je 1.3 °C

Svátek má Klement

Plzeň natočila Moře desítku...

12.9.2017

Ani ve třetím utkání Tipsport extraligy nepoznali Kohouti chuť vítězství. Naopak v Plzni jim zápas hodně zhořkl. Domácí Škodovka Moru rozmetala a po 60 minutách svítilo na ukazateli skóre 10:0. Branislav Konrád musel duel odchytat celý, protože druhého gólmana Matouška nepustili při střídání zřejmě kvůli chybě v zápisu rozhodčí.

Branislav Konrád musel puk v Plzni lovit se sítě desetkrát. Mora prohrála 0:10. Branislav Konrád musel puk v Plzni lovit se sítě desetkrát. Mora prohrála 0:10. Foto: ČTK/Miroslav Chaloupka

Trenéři HCO postavili stejnou sestavu jako v duelu s Vítkovicemi, ale už první třetině to nevypadalo dobře. Po chybě Konráda a nedůrazném bránění Kindla Jerglem vedli domácí 2:0. Ve třetí části se plzeňská mašina začala rozjíždět ještě rychleji a Kohouti bohužel jen přihlíželi.
Třetí branku vsítil nejlepší střelec loňské základní části Kubalík, kterého jen stínovali dva bráníci hráči hostí. Chybu Romana Vlacha v rozehrávce pak potrestal Stach a pátý hřebíček přidal olomoucký odchovanec v dresu Škody Ondřej Kratěna. Plzeň vedla po dvou třetinách 5:0.

Aleš Jergl v souboji s Milanem Gulašem. Mora odehrála katastrofální zápas. Na střely prohrála 32:8. Aleš Jergl v souboji s Milanem Gulašem. Mora odehrála katastrofální zápas. Na střely prohrála 32:8. Foto: ČTK/Miroslav Chaloupka

Ve třetí části bohužel škodovácká kanonáda pokračovala. Mertl s Kubalíkem dosáhli hattricku, po deváté brankce chtěli trenéři ušetřit Konráda desítky. Zmar olomouckého týmu však ještě podtrhlo toto nepovedené střídání gólmanů, kdy mladý Jiří Matoušek (na střídavé starty z Havířova) měl vystřídat Konráda a trochu mu ulehčit v jeho trápení, ale nakonec musel zůstat Konrád v kleci. Matoušek měl totiž černé kalhoty a rozhodčí jej vrátili zpět na lavičku. "Byla to naše chyba, ale čí konkrétně, to nevím. Ale zjistím si to, to se nebojte,“ odvětil Venera. Jubilejní desátou branku tak inkasoval Konrád z hole Kubalíka. Hrozivá je i statistika střel na branku. 32:13 pro Plzeň.
Napravit dojem z utkání a konečně zabrat bodově naplno budou muset Kohouti už v pátek. Nečeká je ale lehký soupeř, dorazí Bílí Tygři Liberec.

HC Škoda Plzeň10:0HC Olomouc
(2:0, 3:0, 5:0)
Branky: 5. Mertl (Straka), 12. Kindl (Kodýtek, Kratěna), 22. D. Kubalík (Stach, Indrák), 36. Stach (D. Kubalík), 36. Kratěna (Kracík), 44. Indrák (Pulpán, Mertl), 49. D. Kubalík (Stach, P. Kadlec), 50. Mertl (Gulaš, Straka), 53. Mertl (Gulaš), 54. D. Kubalík (Stach).
Rozhodčí:Hodek, Pavlovič – Jelínek, Pešek.
Vyloučení: 4:6, navíc Strapáč (Olomouc) na 10 minut.