Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 17.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Plavby Olomouc zahájily pátou sezonu a přicházejí se zajímavými novinkami

Zprávy z regionu

18.4.2019

Autor: red

Olomouc nabízí místním i turistům projížďku na lodi Marii Terezii po řece Moravě už pátým rokem. Za zmiňovanou službou Plavby Olomouc stojí kapitán Šimon Pelikán a jeho tým. Na poznávacích a zážitkových plavbách ukazuje veřejnosti krásy Olomouce z lodní paluby i v době, kdy koryto řeky prochází značnou rekonstrukcí. A Plavby Olomouc nejsou jen o poznávání krás města z lodi, nabízejí toho mnohem více...

Foto: Jan Procházka

Od loňského roku probíhají v centru města protipovodňová opatření, díky nimž byly plavby lodí přesunuty na nový, neméně atraktivní úsek. Vyplouvá se z Přístaviště u Vodníka na Nových Sadech. "Od historie a památek se přesuneme k poznávání přírodních krás, proto jsme novou plavbu pojmenovali Poznávací plavby přírodní Olomoucí. V nabídce máme i vícehodinové plavby na úseku třikrát delším, než byl ten historický. Chystáme školní výlety a nově přibydou i příměstské tábory. Novinkou je také to, že se budeme starat o zdejší zázemí s občerstvením, takže se naši návštěvníci před plavbou či po ní mohou náležitě občerstvit. Samozřejmě nás opět čeká nespočet kulturních akcí a setkání napříč generacemi," uvedl Šimon Pelikán. První plavby byly zahájeny už v sobotu 13. dubna, přes Velikonoce chystají Plavby Olomouc i plavby s občerstvením podávaným přímo na lodi. Každodenní plavby probíhají v rozsahu, na který jsou návštěvníci zvyklí z loňska. Veškeré informace naleznou zájemci na stránkách www.plavbyolomouc.cz.

Pod Plavby Olomouc patří i OLOŠLAP, který letos poprvé vyjel už na konci března. I letos jsou v nabídce tradiční soukromé jízdy a jízdy historické s výkladem. V rámci poznávacích jízd chystá OLOŠLAP na letošní sezonu mnoho vylepšení. "Například připravujeme ve spolupráci s městem během poznávacích jízd možnost prohlídky Krytu civilní obrany a také jednu velkou novinku, na jejíž odhalení si budete muset ještě chvilku počkat," dodal s úsměvem Šimon Pelikán.

A nebude chybět ani festival Řeka má duši. Po loňském ročníku se i letos rozhodli organizátoři připravit jej v srpnu na jezírku ve Smetanových sadech.