Reklama

Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 15.1 °C

Pivo a tvarůžky. Ve Velké Bystřici se chystá Tvargle Fest, zahrají na něm i No Name

Kultura

25.8.2021

Jan Procházka

Představit lidem pivo Tvarg a tvarůžky Tvargle. A užít si i skvělou zábavu. To je poslání nultého ročníku festivalu Tvargle Fest, který se bude konat ve Velké Bystřici 24. a 25. září. Návštěvníci se kromě dobrot z piva a tvarůžků mohou těšit i na bohatý hudební program v čele s kapelou No Name.

"Chceme festival pojmout jako oslavu piva a tvarůžků," říká hlavní pořadatel a současně sládek pivovaru Tvarg David Kapsia. Ten stojí i za gastronomickou událostí sezony, zbrusu novými tvarůžky značky Tvargle. "Seznámíme návštěvníky s tím, jak vypadá vstupní surovina, tedy tvaroh a samozřejmě hlavně s koncovým produktem, tedy tvarůžky v nejrůznějších podobách. Budou tu produkty tvarůžkové cukrárny, najdete tu tvarůžky klasické, sypané a budeme z nich samozřejmě i vařit," slibuje Kapsia.

Festival bude rozdělen na dvě zóny: na velkobystřickém náměstí bude zóna se stánky, v zámeckém amfiteátru, kam už budou návštěvníci potřebovat vstupenku, se pak odehraje hlavní program. "Budou tu hrát skvělé revivaly kapel Wanastowi Vjecy, Katapult a Red Hot Chilli Peppers, páteční večer uzavře koncert O5 a Radeček, v sobotu vystoupí slovenští No Name," přibližuje Kapsia. Chybět nebude ani soutěž v pojídání tvarůžkových kremrolí či cooking show zaměřená na tvarůžky.

Festival nabídne každému návštěvníku i suvenýr. “Chtěli jsme úplně vyloučit plastové kelímky. Proto je součástí vstupného speciální degustační sklenice. Pivo si tak užijete opravdu kultivovaně,” doplňuje David Kapsia. 

Vstupenky je možno zakoupit v informačním centru ve Velké Bystřici nebo eshopu pivovaru Tvarg.