Pátek 19. dubna 2019, svátek má Rostislav, venku je 20.3 °C

Pilař: Teď musíme ukázat velkou sílu

12.2.2019

Záložník Václav Pilař odehrál za tým SK Sigma Olomouc v úvodním utkání ligového jara kompletních devadesát minut. Kouč Václav Jílek ho v přípravě šetřil, nenutil ho do tréninků ani zápasů na umělém trávníku, což by neprospělo jeho zdravotnímu stavu. Hanáci v pátek prohráli doma na Andrově stadionu s Jabloncem 1:2 a dost možná přišli zase na nějaký čas o Pilaře, který dohrával s obvázaným stehenním svalem. „Musíme uznat, že Jablonec byl lepší,“ řekl Václav Pilař.

Sigma byla nažhavená na začátek jara, ale prohrát takto gólem minutu před koncem, když se chvíli předtím podaří srovnat, to je jistě velká rána.
Je to tak. Myslím si, že musíme uznat, že Jablonec byl lepší. Byl lepší v tom, že uhrával vpředu balony. Prvních třicet minut jsme byli hodně zatažení. Bylo to tím, že soupeř vyhrával veškeré souboje, ve středu hřiště sbíral odražené míče, bylo to pro nás těžké. Chtěli jsme do toho zápasu jít s něčím jiným, bohužel nás Jablonec svojí kvalitou zatlačil. Převedl dobrý výkon, byl silný na balonu.

Zdálo se, že i přes to všechno se podaří cenný bod vybojovat. Co se tam přihodilo, že to nevyšlo?
No … Na rovinu, z toho zápasu bychom asi bod brali, protože pro nás by byl dobrý. A měli jsme to udržet. Beny to ještě takhle krásně uklidil na jedna jedna, ještě vlastně svému klubu, tak už jsme to měli silou vůle i za něj prostě ubránit. Jenže hned za dvě minuty jsme dostali gól, bylo to pro nás těžké. Měli jsme to ubránit.

Záložník Václav Pilař dohrával zápas po ošetření stehenního svalu.

Nedařilo se ani směrem dopředu, v ofenzivě.
Bylo to málo. Pořád jsme to někde honili nahoře, byli jsme bojácní, neudrželi jsme vpředu balony. Všechno musíme zlepšit.

Trenér před startem plánoval, že se ziskem tří bodů by se tým mohl odlepit z toho nejhoršího. To se nepodařilo. Co teď?
Musíme ukázat sílu. Prohráli jsme jeden zápas. A teď musíme ukázat velkou sílu. Soustředit se na další utkání, jiná cesta není.

A má tým tu sílu?
Má.

Je ta rána o to větší, že taková situace se v této sezoně opakuje poněkolikáté? Vždy se věří, že teď už přijde ten lomový okamžik, který mužstvo nastartuje, ale většinou se to nepovede?
Doufali jsme. Byli bychom spokojení i s bodem. Protože Jablonec ukázal sílu. Bohužel ho nemáme, takže to teď bude těžké. Ale musíme každý začít u sebe, najít v sobě sílu a pracovat jako mančaft dál.

V sobotu hraje Sigma na Bohemians, tam to bude, jako obvykle, pořádný a nelehký boj.
Bude to těžké, ale to je každý zápas. My si musíme utkání s Jabloncem rozebrat a přidat.