Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.2 °C

Pevnost poznání zve na Den vojenské historie

Tipy a názory

25.4.2019

Autor: red

Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci zve na Den vojenské historie, který dětem i rodičům zábavně-vzdělávací formou přiblíží vojenská povolání a vše kolem nich. Akce se uskuteční v sobotu 4. května od 9:00 do 17:00 v expozici Věda v pevnosti a také v areálu Korunní pevnůstky.

"V rámci Dne vojenské historie se budeme věnovat Severoatlantické alianci, známé pod zkratkou NATO. Letos totiž naše členství ve spolku slaví 20 let. Přijďte se společně s námi podívat do časů, kdy bylo společenství zakládáno, a poznat dobu, kdy jsme se stali jeho členem my," uvedl koordinátor historické sekce Tomáš Arnold. V interaktivní expozici bude připravena celá řada aktivit a her, v nichž návštěvníci zjistí, kdo se stal hlavním soupeřem NATO, jak se projevovalo jejich nepřátelství nebo jak v naší republice probíhal proces získání členství a kdo ho inicioval.

Branné oddíly připravily zábavu s armádní tematikou pro malé i velké. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet například střelbu ze vzduchových, airsoftových a laserových zbraní či použít minohledačku, naučí se základy zdravovědy a topografie a pokusí se bezpečně projít minovým polem. Pro děti budou nachystány i další úkoly, za jejichž splnění budou odměněny drobnými dárky. Chybět nebude ani výstava modelů vojenské techniky a ochutnávka pravého vojenského guláše.

Popularizační akce se koná v expozici Věda v pevnosti, do které zájemci zaplatí standardní vstupné 25 nebo 30 Kč. Ve venkovním areálu Korunní pevnůstky pak bude zdarma další program, tentokrát v režii spolku Muzeum Olomoucké pevnosti ve spolupráci s Armádou ČR. Více o programu na www.pevnostpoznani.cz.