Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 15.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Pevnost poznání láká zvídavé děti na vědecké kroužky i dětskou univerzitu

Zprávy z regionu

7.9.2018

Autor: red

Není kroužek jako kroužek. Máte doma zvídavé děti, které baví příroda, divadlo nebo výtvarné aktivity? Přihlaste je do odpoledních zájmových kroužků v Pevnosti poznání, které nabízejí zábavu, ale i poučení. Nebo je můžete přihlásit na Dětskou univerzitu, kde dětem budou odměnou nejen nabyté vědomosti, ale i diplom o absolvování.

Foto: Pevnost poznání

Přírodovědný kroužek
Hlavním tématem kroužku je příroda. Prostřednictvím napínavých a zábavných experimentů, zajímavých projektů a interaktivních her nahlédneme pod pokličku nejrůznějším tajům přírody a rozlouskneme její zákonitosti a tajemství. Vše si vyzkoušíme, osaháme a zjistíme, co a jak funguje. Vždyť věda je přeci zábava! Kroužek bude probíhat vždy jednou za 14 dní. Každý lichý týden bude určen přírodovědcům začátečníkům, sudý pak ostříleným biologům.
- Kroužek je určený dětem od 8 do 12 let (úterý, vždy jednou za dva týdny, 16:00 - 17:30)
- Cena kroužku: 1 350 Kč
- Kontakt pro registraci: Alena Vláčilová (alena.vlacilova@upol.cz / +420 735 715 333)

Vědecká výtvarka
Pojďme spojit vědu s výtvarkou! Děti objeví nejrůznější přírodní zajímavosti a zároveň rozvinou své manuální tvořivé schopnosti. Každý týden nahlédneme do jiného oboru a pokusíme se jej lépe poznat prostřednictvím aktivit, které se vážou k tématu. Malí vědci budou tvořit vlastní výrobky, které zároveň poslouží jako edukační pomůcky.
- Děti od 4 do 7 let vždy v pátek 15:00-16:30
- Děti od 8 do 11 let vždy ve středu 15:00-16:30
- Cena kroužku: 1 250 Kč
- Kontakt: Sabina Krčmová (vedecka.vytvarka@gmail.com

Vědecký dramaťák
Touží se vaše dítko dozvědět, co se odehrává za oponou divadelního představení? Jak vznikají kulisy, tvoří se kostýmy, jak se vytváří scéna nebo samotný příběh, který dokáže člověka unést alespoň na pár okamžiků z tohoto světa? Přesně takové hledáme! Děti dostanou šanci se podílet na vlastním divadelním scénáři a kompletním nastudování divadelního představení.
- Pro děti od 9 do 12 let (čtvrtek 15:30 – 17:00)
- Cena kroužku: 1 000 Kč
- Kontakt pro registraci: Zuzana Zimová (zimova.zuz@seznam.cz / +420 739 679 308)

Foto: Pevnost poznání

Laboratoř poznání
Zajímá vaše děti chemie a rádi provádí jednoduché experimenty? Pak právě pro ně je určen tento kroužek. Děti poznají chemii z té hravé a zábavné stránky, těšit se mohou například na výrobu slizu, pěstování krystalů, tvorbu šumivých bomb nebo také na sopečnou erupci. Pomocí těchto a mnoha dalších pokusů obohatí své znalosti i praktické dovednosti.
- Pro děti od 8 do 12 let 
- ve středu (pokročilí) a čtvrtek (začátečníci), vždy 15:00-16:00
- Cena kroužku: 1 350Kč 
- Kontakt pro registraci: Zuzana Kopečná (zuzana.kopecna01@upol.cz)

Klub nadaných dětí
Jakkoli může název kroužku znít elitářsky, není se čeho obávat. Je vaše dítě hloubavé? Školní aktivity nestíhají uspokojovat jeho zvídavost? Pak jste tu správně. Klub se každé dva týdny zaměří na přírodní vědy a jejich využití v běžném životě. Ověříme například funkčnost jednoduchých fyzikálních strojů, podíváme se až za hranice planety Země a pomocí základních poznatků kombinatoriky zjistíme, z kolika možností si v dané situaci můžeme vybírat. 
- Pro děti od 7 do 9 let (čtvrtek, vždy jednou za dva týdny, 15:00-16:30)
- Pro děti od 10 do 14 let (čtvrtek, vždy jednou za dva týdny, 15:00-16:30)
- Cena kroužku: 1000 Kč
- Kontakt pro registraci: Jakub Ivanič (jakub.ivanic01@upol.cz)

Dětská univerzita
Pokud jste si z nabídky kroužků výše stále nevybrali, můžete zkusit Dětskou univerzitu. Je zdarma a děti ve věku od 8 do 12 let nahlédnou pod pokličku nejrůznějších vědních oborů. Budou tak mít jedinečnou možnost vyzkoušet si s předstihem studium na vysoké škole, a to díky prvotřídním přednáškám odborníků. Navíc kromě nově nabytých znalostí získají také krásný diplom o absolvování. 
Veškeré informace o Dětské univerzitě, detailní popis kroužků a především registrace naleznete na www.pevnostpoznani.cz

Foto: Pevnost poznání