Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 9.8 °C

Olomoučtí veslaři vybojovali v Račicích cenné kovy

Sport

3.7.2019

Autor:

Celkem šest medailí z MČR dorostu, juniorů a dospělých ve veslování v Račicích získali olomoučtí závodníci a uzavřeli tak první část sezony. O cenné kovy se rvali v podmínkách na hranici únosnosti za úmorného vedra a teplotních rekordů, o to více si svých úspěchů mohou vážit.

Foto: Archiv klubu

Celou sadu medailí si domů přivezli dorostenci. Zlato vylovili na osmě Filip Snášel, Michal Grivalský a Vojtěch Hoskovec ve společenství s Pardubicemi a Přerovem, když s přehledem zvítězili před oddílovými posádkami ČVK Praha a Slavie a navázali tak na svůj Primátorský triumf. Grivalský a Hoskovec pak navíc přidali stříbro ze čtyřky, opět ve společenství s Přerovem. Čistě olomoucká čtyřka bez kormidelníka Adam Pospíšil, Štěpán Kratochvíl, Jan Řezáč a Martin Bradáč završila medailovou sbírku bronzovým úlovkem.

Dorostenky Jana Slepičková a Adéla Brokešová vybojovaly dva cenné kovy, stříbro na osmě, kterou kormidlovala Tereza Michalčíková, a bronz na čtyřce ve společenství s Otrokovicemi.

Juniorky bodovaly na osmě. Posádka Emma Benýšková, Lucie Truhlářová, Karolína Brázdová, Markéta Zbořilová, Sára Ševčíková, Tereza Michalčíková a kormidelník Jan Holčák si v moravském společenství dojela pro bronzové medaile.

Ve hlavním finále A pak úspěšně bodovaly i další olomoucké posádky. Za zmínku stojí dvojka dorostenců Kolomazník – Mach, která ztratila bronz 50m před cílem a zbyla na ni bramborová medaile. Veronika Chrbjátová dojela na čtyřkách žen na 4. a 6. místě, junior Václav Chaloupka obsadil na čtyřce párové 5. místo.

Olomoučtí veslaři těmito výsledky navázali na své mladší kolegy, kteří se s první polovinou sezony loučili o týden dřív a ne méně úspěšně. Celkem na MČR mladšího a staršího žactva vybojovali tři mistrovské medaile. Eva Slepičková startovala na skifu žaček třináctiletých a našla přemožitelku pouze v pardubické závodnici a po zásluze brala stříbrnou medaili. Čtyřka starších žaček Daniela Manová, Lucie Sitková, Ellen Grossertová, Markéta Holčáková s kormidelníkem Tomášem Snášelem vybojovala bronzové medaile. Pro třetí medaili, také bronzovou, si dojel Ondřej Langer na skifu mladších žáků. Další závodníci vybojovali ve velmi početném poli závodníku cenná finálová umístění a přispěli vydatnou dávkou bodů do pořadí v Českém poháru 2019.