UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Olomoučtí veslaři ovládli moravský šampionát v Brně
17.6.2011
Autor: amb
Celkem jedenáct vítězství a řadu dalších cenných umístění vybojovala početná výprava olomouckých veslařů na mistrovství Moravy, které hostila Brněnská přehrada. Domů se tým VK Olomouc vracel hned s 31 medailemi.
Závodnice VK Olomouc ovládly všechny nepárové discipliny v kategorii dorostenek. Na dvojce bez kormidelnice zvítězila Kateřina Prchalová s Petrou Grohmannovou, společně s Terezou Dohnalovou a Lucií Čermákovou přidaly vítězství na čtyřce a nejinak tomu bylo i na osmě, kde je doplnily ještě Helena Fukalová a kormidelnice Kateřina Hlaváčová se závodnicemi z VK Přerov. Zlatý hattrick za nepárové disciplíny si připsaly také ženy. Sbírku zlatých medailí zahájily na čtyřce bez kormidelnice Pavlína Žižková, Jana Vyhnánková, Blanka Vařeková a Vendula Večeřová. Bezproblémově si dojely pro první místo i na osmě, kde zmíněnou sestavu doplnila Luisa Bielská, Radana Sochůrková, Martina Herzánová, Michaela Svobodová a kormidelnice Kateřina Hlaváčová. Na dvojce bez kormidelnice braly zlato Žižková s Večeřovou.
Úspěšní byli také junioři. Jan Smejkal s otrokovickým Atarsiou zvítězili na dvojce bez kormidelníka a svoji první zlatou veslařskou medaili získal i Jiří Herzán, který s dalším otrokovickým závodníkem Ševčíkem doplnil uvedenou dvojici na noncoxu. Tři vítězství přidalo žactvo. Mladší žačka Klára Grohmannová vybojovala první místo na skifu jedenáctiletých děvčat, mladší žáci Viktor Červinka, František Hrubý, Jiří Vaněk, Lukáš Kaleta a kormidelník Ondřej Kuzník vyhráli na čtyřce párové a pozadu nezůstali ani starší žáci. Eduard Bezděk, Jakub Kuchař, Radim Blažek, Eduard Sklenář s kormidelnicí Hlaváčovou nenašli přemožitele na nepárové čtyřce s kormidelníkem.
Olomoučtí borci bodovali do pořadí Českého poháru také díky řadě dalších medailových výkonů. K jedenácti titulům přidali ještě deset druhých a deset třetích míst. Další závody, kterých se olomoučtí veslaři zúčastní, jsou mistrovství republiky žactva a dorostu a následně domácí šampionát juniorů, dospělých a veteránů.
amb

DNES
Derby - Sigma hostí na Andrově stadionu Zlín
Zprávy z regionu
DNES
East Park Olomouc přivítá nového nájemce v největší letošní transakci v Olomouckém kraji
Tipy na víkend
DNES
Tipy na víkend: bublinková party, sokolnické slavnosti, pohádky pro děti, relax u vody i MORA Fest
Tipy a názory
14.8.2025