Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.1 °C

Olomoučtí skauti slaví 100 let

Tipy a názory

3.6.2019

Autor: red

O víkendu 7. až 9. června se slaví 100 let olomouckého skauting. Dne 27. dubna 1919 založil v klubovně stadionu SK Olomouc na Letné Josef Friedl Skautský oddíl SK Olomouc, později nazvaný Vlčáci.

V rámci oslav se uskuteční i akce pro veřejnost. V pátek 7. června olomoučtí skauti otevřou své skautské klubovny při Noci kluboven. Pro zájemce bude připravena hra, která umožní nahlédnout do míst, v nichž se skauti pravidelně schází na svých schůzkách. Akce se koná od 16:00 do 22:00. Více zde.

V sobotu 8. června proběhne velké setkání s názvem Skauti letí stoletím. To se uskuteční v areálu Korunní pevnůstky. Po průvodu městem bude následovat den plný her, soutěží a workshopů, jenž bude završen slavnostním večerním ohněm.  V neděli 9. června se bude sloužit mše svatá od 8:00 v katedrále svatého Václava.


V letošním roce skautuje v okrese Olomouc přes 1900 skautů a skautek, kteří jsou registrovaní v 61 oddílech. Do okresu Olomouc patří nejen skautské oddíly z Olomouce, ale také skauti z Dubu nad Moravou, Šternberka, Velkého Týnce, Čechovic, Velké Bystřice, Doloplaz, Velkého Újezdu, Vacanovic, Bystrovan, Štěpánova, Bolelouce, Bělkovic-Lašťan a dalších obcí v okolí.