Středa 22. srpna 2018, svátek má Bohuslav, venku je 18 °C

Olomoučtí judisté získali na soutěži v Kroměříži 9 medailí. Prali se i se Slováky a Poláky

15.5.2018

Autor: asu

V uplynulém víkendu se v Kroměříži uskutečnil 16. ročník Velké ceny v judu s mezinárodní účastí. Judo klub Olomouc zastupovalo 11 odvážných bojovníků, mezi které patřili jak ostřílení závodníci, tak nováčci. Olomoucká výprava nakonec získala 9 medailí.

Tým Judo klubu Olomouc s trenéry Markem Švestkou a Adamem Suchánkem Tým Judo klubu Olomouc s trenéry Markem Švestkou a Adamem Suchánkem Foto: Archiv klubu

Zlatá pozice byla olomouckými obsazena celkem v pěti váhových kategoriích. Radim Mikeš, Leontýna Formanová, Štěpán Zink, Daniel Hartman a Jiří Nakládal patří již ke zkušeným klubovým závodníkům, pro které se stalo objíždění turnajů pravidelnou rutinou. To samé platí i pro stříbrného Davida Dofka. Ten absolvoval 5 zápasů s nelehkými soupeři. Jedním z nich byl i jeho vlastní sparring partner z Olomouce Tomáš Palucha, který však kvůli zranění turnaj, bohužel, nedokončil. Obzvlášť těžká cesta k medaili čekala Václava Durdíka. Ve velmi početné váhové kategorii položil na plná záda tři soupeře, z nichž jeden byl dokonce nositelem zeleného pásu. Tím si vysloužil bronzovou příčku stejně jako další olomoucký závodník Martin Mikeš. Pro závodní nováčky Matyáše Soukupa a Jaroslava Crháka se jednalo o zatím největší absolvovaný turnaj. Matyáš skolil soupeře na ippon, čímž si ve své lehké váze vysloužil druhé místo. Jaroslav v o dost obtížnější váze také vyhrál jeden zápas, a to na wazari.

"Na Velkou cenu do Kroměříže se vždy rád vracím. Jedním z důvodu je to, že i já sám jsem tu jako malý kluk závodil stejně jako nyní moji svěřenci. Zároveň se jedná o rodné město Davida Klammerta, našeho nejlepšího olomouckého judisty, ke kterému naši mladí závodníci chovají velkou úctu a respekt," řekl trenér Adam Suchánek.