Reklama

Úterý 25. června 2019, svátek má Ivan, venku je 17.5 °C

Olomoucký kraj podporuje desítky oborů, na studenty čekají stipendia

Zprávy z regionu

10.1.2019

Autor: red

I v letošním roce pokračuje Olomoucký kraj v podpoře vzdělávání. Loni investoval desítky milionů korun do modernizace školních budov, letos navýší částku na stipendia, kterými motivuje studenty maturitních i učňovských oborů.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Zatímco vloni uvolnilo hejtmanství na stipendia zhruba šest milionů a tři sta tisíc korun, letos to bude sedm milionů a čtyři sta tisíc korun. Aby studenti mohli na podporu dosáhnout, musí mít dobrý prospěch, vzornou docházku a snažit se i při praktické výuce.

"Nabídka podporovaných oborů je každoročně upravována na základě žádostí škol a potřeb trhu práce," uvedl vedoucí odboru školství krajského úřadu Miroslav Gajdůšek. "Letošní školní rok podporujeme pětačtyřicet oborů, z nichž je třicet učňovských a patnáct maturitních," doplnil náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek. Krajské "kapesné" tak mohou získat například studenti elektrotechniky, chemie nebo budoucí zedníci, truhláři, malíři a řezníci.

Reklama

LÉKÁRNA U PÖTTINGEA

Katalog firem » Zdravotnictví » Lékárny a farmaceutické produkty

KLORANE - péče inspirovaná přírodou..

Nyní sleva 100 Kč na celou řadu Klorane.

Mám si koupit Klorane?

Jistě, protože to je přírodní a propracovaná dermokosmetika. Vyrobena ve Francii s použitím pečlivě vybraných účinných látek. Pečuje o vlasy i tělo. Doporučujeme také pro naše nejmenší..