Reklama

Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna, venku je 16.3 °C

Olomoucký kraj opět udělí Ceny cestovního ruchu. Až do poloviny srpna můžete hlasovat pro své favority

Zprávy z regionu

16.7.2021

Autor: red

Ve čtvrtek 15. července odstartovalo hlasování v rámci prestižní ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. O nejoblíbenější novinku, bike a trail park, kemp, naučnou stezku nebo neobjevený skvost se uchází pětadvacítka nominovaných turistických cílů z celého regionu.

O hlas se uchází třeba i zrekonstruovaný renesanční palác na Helfštýně

Foto: Jan Procházka

Veřejnost může již tradičně hlasovat pro své favority na webu www.cenykraje.cz až do 15. srpna. "Ve veřejné anketě mají hlasující na výběr opět z několika kategorií, které představují výjimečné, atraktivní nebo jinak zajímavé turistické projekty z celého Olomouckého kraje. Sami uvidí, že covid-19 cestovní ruch omezil, nezničil ale pracovitost ani vynalézavost lidí, kteří se v něm pohybují," vysvětluje Milada Sokolová, uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Cestovní ruch v Olomouckém kraji překonal i tak těžkou překážku, jakou je koronavirová situace. Dál vznikají nápady, jak v rámci možností zpříjemnit turistům cesty regionem, aby tu strávili pohodovou dovolenou, výlet nebo třeba prodloužený víkend.

"Pokud to epidemická situace dovolí, proběhne slavnostní vyhlášení cen cestovního ruchu letos na podzim," doplnil ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje Radek Stojan.

Reklama

Galerie Murano

Katalog firem » E-shopy

Nové zboží už jede...