Reklama

Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana, venku je 1.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoucké nejen shakespearovské léto je tady! Zve na oblíbené komedie, koncert Jaroslava Svěceného i bohatý program pro děti

Kultura

7.8.2023

Autor: red

Letní kulturní program v Olomouci opět okoření Divadlo Tramtarie. Olomoucké nejen shakespearovské léto oživí parkán Konviktu už od středy 9. srpna a potrvá do neděle 20. srpna. Letošní ročník festivalu je výjimečný tím, že vedle divadelní nabídky nebude chybět ani známý hudební host.

Kabaret nahatý Shakespeare opět zahájí celý festival.

Foto: Divadlo Tramtarie

Už osmé léto v řadě pořádá Divadlo Tramtarie srpnový open-air festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto. Stejně jako v předchozích letech budou mít diváci na pár dní možnost zažít divadlo v krásném prostředí v centru města na parkánu Uměleckého centra UP v Olomouci. Na letní scéně v blízkosti starých hradeb a parku zahraje Divadlo Tramtarie celkem devět divadelních představení, inscenací ze svého repertoáru, a tři pohádky pro děti.

Festival zahájí ve středu 9. srpna divácky nebývale oblíbený a úspěšný Kabaret nahatý Shakespeare. Tramtarie s ním sklízí úspěchy už více než pět let a za tu dobu nic neztratil na svém jedinečném kouzlu a vtipu. Letošní Olomoucké "nejen" shakespearovské léto slibuje ale opět mnohem víc. Velký hudební zážitek nabídne vystoupení houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Koncert se uskuteční 18. srpna a návštěvníci se mohou těšit na žhavé tóny tanga.

Další letní večery budou patřit oblíbeným inscenacím z repertoáru Divadla Tramtarie. Poprvé se na parkánu Konviktu představí novinky letošní divadelní sezóny. Tou nejžhavější novinkou je něžně krutá komedie Smrt jim sluší, černo-černá komedie plná problémů partnerského soužití Válka Roseových a spousta dalších. Mezi další lákadla festivalu patří Fat cabaret: lásky, strach a zen nekonfekčních žen. "Na počátku tohoto projektu byl dotazník, který byl zveřejněn na sociálních sítích, a který se ptal na zkušenosti žen s bodyshamingem. Odpovědi se staly základem pro divadelní hru, kterou napsala Anna Saavedra. Následná inscenace sklízí bouřlivé reakce, v naprosté většině pozitivní, často také upřímně osobní a dojemné," uvedl Vladislav Kracík, umělecký šéf Divadla Tramtarie.

Letní divadelní večery na parkánu se těší u diváků velké oblibě.

Foto: Divadlo Tramtarie

Na parkánu se také opět po roce představí romanticko – dobrodružný román Tři mušketýři, kteří měli premiéru loni v létě. "Ostré kordy a legendární hlášky Třech mušketýrů jsou vhodné pro náctileté diváku, proto je doporučujeme jako představení pro celou rodinu. Hrajeme v sobotu už od 17 hodin," uvedla mluvčí festivalu Vlasta Pechová.

Ani letos nebude chybět bohatý program pro nejmenší. Kromě oblíbených pohádek je pro děti připraven také další zábavný program. Mohou se těšit na bublinovou show, žonglérský workshop, malování na obličej, naučí se skákat přes švihadlo a nebude chybět ani oblíbený fotokoutek s pohádkovým hrdinou.

Olomoucké nejen shakespearovské léto se koná na parkánu Konviktu, Uměleckého centra Univerzity Palackého, Univerzitní ulici č. 3 v Olomouci od 9. do 20. srpna. Lístky jsou k dispozici online nebo je lze koupit v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice. Vstupenky na jednotlivá představení budou v prodeji také na místě před začátkem programu.